Wyobraź sobie ten moment, kiedy siedzisz na tarasie, popijasz ulubiony napój i po prostu się relaksujesz. Nagle tuż przy swoim uchu słyszysz znajome bzyczenie komara i cały czar pryska. Kto z nas nie zna tej historii?

Jak temu zapobiec?

Doskonale wiemy, że w sklepach obecna jest cała gama produktów, które mogą pomóc nam w walce z komarami. Niestety jednak, wiele z nich ma działanie drażniące i szkodliwe również dla człowieka.

Portal ofeminin.pl przygotował zestawienie naturalnych i bardzo tanich produktów, które sa tak samo skuteczne jak te, ze sklepowych ofert, ale ich zaletą jest to, że nie mają negatywnego wpływu na nas!

Nie ulega wątpliwości, że najskuteczniejsze w walce z komarami są olejki eteryczne. Wystarczy umieścić kilka kropki w palącej się świecy, nalać do spodka i postawić obok nas, czy też wetrzeć w skórę. Efekt odstraszający owady jest gwarantowany!

Najlepiej wybrać zapach lawendowy, bazyliowy, tymiankowy, rozmarynowy, miętowy, goździkowy lub też trawy cytrynowy, który to odstrasza nie tylko komary ale również meszki i muchy.

Przyjemne z pożytecznym

Co więcej, możemy także pięknie udekorować nasz balkon czy taras za pomocą kwiatów i roślin, które maja działanie odstraszające gryzące owady. Okazuje się, że takimi roślinami jest między innymi mięta pieprzowa, bazylia, bodziszek cuchnący, komarzyca, katalpa lub też kocimiętka i lawenda wąskolistna.

Ciekawym jest także fakt, przedstawiony przez dziennikarzy portalu ofeminim.pl, który mówi, że skutecznym odstraszaczem komarów jest witamina B12. Podczas suplementacji tą witaminą człowiek wydziela pot o charakterystycznym zapachu, który nie odpowiada komarom.

Przed wyprawą do lasu warto założyć białe ubranie, które również skutecznie odstraszy krwiopijcze owady. Dodatkowo, aby ustrzec się przed komarami możemy w kilku miejscach na naszej skórze nanieść sok z cytryny. Podobne działanie będzie miało także wypicie wody z cytryną, bowiem nasze działo będzie wydzielało zapach zniechęcający komary do ugryzienia.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT