Jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie roślinę, która wymaga mało pielęgnacji i nie musi mieć idealnych warunków do kwitnięcia, to idealnie trafiłeś.

Trzykrotka pasiasta to kwiat dla każdego!

Trzykrotka pasiasta jest kwiatem, który zadowoli każdego ogrodnika, a co najważniejsze nie wymaga wiele uwagi.

Jej główną zaletą jest to, że bardzo efektownie wygląda w ogrodzie. Ma piękne liście, które są ubarwione w pasy w kolorze szarozielonym, zielonym lub srebrnym.

Co więcej do jej uprawy nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza, poradzi sobie z tym nawet początkujący ogrodnik.

Trzykrotka pasiasta pochodzi z Ameryki Środkowej i jest rośliną o bardzo oryginalnym wyglądzie. Jej ciekawe, kolorowe liście płożą się po ziemi lub zwisają, tworząc niesamowity efekt.

Jak informuje portal tipy.interia.pl, trzykrotka pasiasta nie potrzebuje także pełnego nasłonecznienia do kwitnięcia, wystarczy jej nawet półcień. Jeśli będzie posadzona w miejscu nasłonecznionym, może stracić swój wyglądać bowiem liście wtedy bledną. Natomiast jeśli nie będzie mieć w ogóle dostępu do światła to na jej listkach nie pojawią się charakterystyczne paski.

Źródło: 4.bp.blogspot.com

Mało wymagań, a piękny wygląd

Co ciekawe, roślina ta niezwykle łatwo się rozmnaża. Wystarczy, że jej pęd potniemy na kawałki i zasadzimy. Najlepszymi okresami do sadzenia trzykrotki jest okres od kwietnia do czerwca.

Gleba w jakiej posadzimy trzykrotkę powinna mieć delikatny kwaśny odczyn i być żyzna. Trzykrotka nie lubi dużej wilgoci, natomiast świetnie odnajduje się w suszy.

Jeśli chcemy osiągnąć jak najlepsze efekty w hodowaniu trzykrotki ważne jest jej nawożenie za pomocą nawozów mineralnych. Są to specjalistyczne nawozy dla kwiatów, które mają ozdobne liści.

Co ważne, trzykrotka pasiasta jest bardzo odporna na szkodniki! Jedyne, co może źle wpłynąć na tę piękną roślinę to właśnie nadmierne podlewanie lub też nadmierne nasłonecznienie!

Żródło: theseedhasbeenplanted.files.wordpress.com

Może zainteresuje Cię to: JEŚLI MASZ TAKĄ MONETĘ W DOMU JESTEŚ PRAWDZIWYM SZCZĘŚCIARZEM. MOŻESZ ZGARNĄĆ FORTUNĘ

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT