Rośliny doniczkowe są popularnymi ozdobami domów, balkonów, tarasów, a także ogrodów. Ich posiadanie ma sporo plusów – nie dość, że ożywiają każde wnętrze, to wiele z nich ma także dobry wpływ na nasze samopoczucie, a niektóre – także na zdrowie.

Niestety, uprawa roślin nie zawsze należy do najłatwiejszych. Czasami zdarza się, że nasze kwiaty marnieją – niekiedy ciężko jest określić, dlaczego tak się dzieje, innym razem przyczyną mogą być choroby, zaś jeszcze inną – szkodniki. To właśnie te ostatnie potrafią wyrządzić spore szkody, a zwalczenie ich nie zawsze należy do najłatwiejszych. Jak sobie z nimi poradzić?

Jak zwalczyć szkodniki roślin? Źródło: Youtube
Jak zwalczyć szkodniki roślin? Źródło: Youtube

Jak zwalczyć szkodniki roślin?

Przede wszystkim nie można zapominać, że istnieją rośliny, które potrzebują szczególnej opieki – zazwyczaj są to kwiaty balkonowe. Znajdują się w doniczkach pod zadaszeniem, przez co pozbawione są możliwości czerpania z gleby minerałów, które w niej występują.

To sprawia, że wiele z nich prędzej czy później będzie zmagać się z pasożytami. Jak zauważa Interia, warto pamiętać o tym, jak dbać o swoje kwiaty i jak zwalczać pasożyty.

Należy dbać o swoje rośliny na co dzień, podlewać je i nawozić w odpowiedni sposób, a także prowadzić obserwacje – poza działaniami profilaktycznymi należy także szybko reagować, gdy zauważymy coś niepokojącego.

Jak zwalczyć szkodniki roślin? Źródło: Youtube
Jak zwalczyć szkodniki roślin? Źródło: Youtube

Co więcej, warto stosować naturalne nawozy, m.in. gnojówkę, wyciągi ze świeżych lub suszonych roślin, a także wywary. W celu przeciwdziałania szkodnikom warto stosować m.in. czosnek, cebulę lub pokrzywę.

Ten sposób warto stosować około raz w tygodniu, po zmierzchu, by nie szkodzić pożytecznym owadom, np. pszczołom.

Przypomnij sobie o… DUŻA GRUPA POLAKÓW NIEZADOWOLONA Z WPROWADZONYCH OD PONIEDZIAŁKU ZMIAN PRZEZ POLSKIE WŁADZE. PRACOWNICY ZDEZORIENTOWANI, NIE WIEDZĄ JAK POSTĘPOWAĆ

Jak informował portal Życie: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN I RADEK MAJDAN ZOSTALI RODZICAMI. JAK PRZEBIEGAŁ PORÓD I JAKIE WARUNKI ZAPEWNIONO „PERFEKCYJNEJ PANI DOMU”

Portal Życie pisał również o… KIEPSKIE WIEŚCI POGODOWE. IMGW WYDAŁ ALERTY DLA WIELU REGIONÓW, POGODA BĘDZIE GWAŁTOWNA, POJAWIĄ SIĘ MOCNE BURZE I TRĄBY POWIETRZNE