Pogodowe zapowiedzi Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej nie napawają optymizmem, a wielu z nas mogą nawet przerazić. Prognoza pogody stworzona przez synoptyków IMGW jest naprawdę trudna do przyjęcia, ale trzeba wziąć pod uwagę, że lato tuż, tuż i pogodowa wolta w postaci nagłych ulew, piorunów czy gradu to normalna sytuacja w tym czasie.

IMGW znów ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Nad całym krajem znów pojawią się liczne burze, będzie niebezpiecznie. Możliwe trąby powietrzne!

Pogoda na środę nie napawa optymizmem. Będzie burzowo, deszczowo, a w wielu miejscach mogą pojawić się nawet trąby powietrzne!

Wiele wskazuje na to, że wydana niedawno przez Amerykanów długoterminowa prognoza pogody dla Polski, w której była mowa o gwałtownych zjawiskach atmosferycznych podczas tegorocznego lata zaczyna się sprawdzać. W środę pogoda ma być niezwykle dynamiczna, trzeba spodziewać się licznych burz na terenie niemal całego kraju, a wielu miejscach możliwe jest powstawanie wirów i trąb powietrznych. Trzeba mieć się na baczności.

IMGW wydało już specjalne alerty dla kilu regionów, w których będzie niebezpiecznie. Oprócz obfitych opadów deszczu, towarzyszących burzy może pojawić się również grad.

źródło: Titter IMGW

Meteorolodzy Instytutu przekonują, że na szczególne niebezpieczeństwo narażeni są mieszkańcy południowych i wschodnich regionów kraju. Duża różnica temperatur – 18 stopni nad morzem aż po 26 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie – to jeden z powodów tej sytuacji.

W ciągu dnia trzeba spodziewać się burz w północno-wschodniej oraz południowo-wschodniej części Polski. Będzie im towarzyszył porywisty wiatr, dochodzący do 90 km/h. Trąby powietrzne mogą się pojawić na wschodzie kraju.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem IMGW wydał dla województw lubelskiego i części wschodniej mazowieckiego.

Przypomnij sobie o… KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA KRZYSTOFA JACKOWSKIEGO SIĘ SPRAWDZIŁA? O CO CHODZI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: W MUZEUM NARODOWYM ODKRYTO PRZYPADKI KORONAWIRSUA. JAK OBECNIE WYGLĄDA SYTUACJA?

Portal Życie pisał również o… NIEZWYKŁE PRZEPOWIEDNIE MITARA TARABIĆA. "BĘDZIE DUŻO ŻYWNOŚCI W MIASTACH I WSIACH, ALE BĘDZIE ONA ZATRUTA"