Lodówka to jedna z najważniejszych części naszej kuchni. Dzięki niej zyskujemy możliwość schładzania naszych potraw, przez co mogą dłużej zachować świeżość. Do tego oszczędzamy czas, pieniądze i zmniejszamy ryzyko spożywania zepsutych potraw.

Jednak nie wszystko złoto, co się świeci - chociaż np. mleko może zyskać kilka dodatkowych dni dzięki niskiej temperaturze to istnieje zaskakująca liczba artykułów spożywczych, których nie należy przechowywać w lodówce.

Podajemy listę wielu produktów spożywczych, które nie są stworzone do chłodzenia ze względu na potencjalne ryzyko dla zdrowia - ta lista może po prostu uratować nasze życie!

Tego nie powinniśmy przechowywać w lodówce! Długa lista artykułów!

Jeśli chodzi o rozpakowywanie zakupów, niewielu z nas naprawdę sprawdza porady na opakowaniu i po prostu wkłada rzeczy do szafek lub lodówki, jak zwykle.

Najwyraźniej większość z nas źle przechowuje wiele produktów spożywczych, co może wpłynąć na smak i czas przydatności do spożycia, a zatem na nasze zdrowie.

Ogromne zaskoczenie na liście produktów, które nie powinny trafić do lodówki to… ogórek! To może wydawać się nieco sprzeczne z intuicją, szczególnie, że tak wielu ludzi lui je schłodzone, gdyż wtedy mocno odświeżają w letnie dni. W rzeczywistości chłodne powietrze może przyspieszyć proces gnicia. W przypadku ogórków to naprawdę złe informacje.

O jakie zatem artykuły spożywcze chodzi? Mamy pełną listę!

źródło: PublicDomainPictures

Produkty spożywcze, które można trzymać w lodówce i niskich temperaturach

Owoce:

Morele

Jeżyny

Jagody, borówki

Maliny

Truskawki

Wiśnie

Figi

Winogrona

Pokrojone owoce, sałatka owocowa

Warzywa:

Zielona fasolka szparagowa

Marchew

Rzodkiewka

Kapusta

Kalafior

Szpinak

Seler

Brokuły

Krojone warzywa

Produkty spożywcze, których NIE można trzymać w lodówce i niskich temperaturach

Owoce:

Jabłka

Awokado

Banany

Kiwi

Cytryny

Mango

Pomarańcze

Papaja

Brzoskwinie

Warzywa:

Ogórki

Bakłażan

Czosnek

Imbir

Papryka

Ziemniaki i słodkie ziemniaki

Pomidory

Dynia

To też może cię zainteresować: PRAWDZIWY RAJ DLA GRZYBIARZY. MIEJSCE, W KTÓRYM AŻ ROI SIĘ OD PRAWDZIWKÓW. GDZIE TO JEST

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MINISTERSTWO ZDROWIA AKTUALIZUJE DANE NA TEMAT LICZBY ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. NIE ZABRAKŁO SMUTNYCH INFORMACJI

O tym się mówi: ZAŁAMANIE POGODY DAŁO SIĘ WE ZNAKI MIESZKAŃCOM POŁUDNIOWEJ POLSKI. ODNOTOWANO OLBRZYMIE STRATY, NIE TYLKO MATERIALNE. JEDNA OSOBA TRAFIŁA DO SZPITALA