Jak podaje portal „Interia”, bilans zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju od początku trwania epidemii wynosi 26 780 przypadków. 1161 osób przegrało walkę z chorobą. Dobrą informacją jest to, że 12 998 pacjentów udało się już wyleczyć.

Nowe przypadki

Z komunikatu resortu zdrowia wynika, że po raz kolejny największa liczba zakażeń została potwierdzona w województwie śląskim – zarażonych jest 151 osób. 40 osób z pozytywnym wynikiem odnotowano w województwie świętokrzyskim. Znacznie mniejszą liczbę zakażeń koronawirusem potwierdzono w kolejnych 8 województwach.

W województwie opolskim odnotowano 8 nowych przypadków, w Wielkopolsce 7, na Dolnym Śląsku 6, na Podkarpaciu 3, a w województwach lubelskim, małopolskim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim po jednym.

Resort zdrowia poinformował również o śmierci kolejnych czterech zakażonych osób: 82-latki, 87- i 80-latka ze Zgierza oraz 92-letniej kobiety w Łańcucie. Ministerstwo poinformowało, że większość zmarłych miało choroby współistniejące.

YouTube

Epidemia trwa

W trakcie konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalach jednoimiennych przebywa w tej chwili 1881 osób zakażonych koronawirusem. Na kwarantannie przebywa 82 921 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 19 703.

Od wykrycia 1 przypadku zakażenia w naszym kraju, odnotowano już łącznie 26 780. Bilans przypadków śmiertelnych wzrósł do 1161 osób – większość z nich miała choroby współistniejące. Udało się wyleczyć 12 998 pacjentów. Aktywnych przypadków na tę chwilę mamy w sumie 12 621.

Pixabay

To też może cię zainteresować: Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział poważne, czasowe zmiany dla Śląska. O co chodzi?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wspaniałe wieści dla emerytów. Ministerstwo Finansów rozpoczęło pracę nad nowelizacją budżetu. Co będzie z emeryturami

O tym się mówi: Poczta Polska ściąga zaległości za abonament RTV. Wicepremier Jacek Sasin nakazuje zaprzestania tych działań. Jak to tłumaczy