Choć lato jeszcze przed nami, niektórzy grzybiarze już teraz rozpoczynają zbiory – wystarczy wiedzieć, gdzie warto szukać grzybów. Co niektórzy dzielą się w sieci swoimi zbiorami, inni zaś z chęcią je podziwiają.

W każdym sezonie tysiące grzybiarzy pokazuje zdjęcia tego, co udało im się znaleźć, w internecie. Można znaleźć zdjęcia oraz nagrania na forach internetowych, blogach, w mediach społecznościowych. Niektórzy podają także lokalizację swoich udanych łowów, inni wolą tego nie robić, by konkurencja nie zebrała im co lepszych okazów sprzed nosa.

Ci grzybiarze wybornie trafili. Jakie grzyby udało im się znaleźć?

Prawdziwki. Źródło: Youtube
Prawdziwki. Źródło: Youtube

Niesamowite znalezisko grzybiarzy

Jak podaje Pikio, w 2018 roku CBOS przeprowadziło badania, według których co najmniej 75% Polaków miało okazję choć raz w życiu wybrać się na grzyby. Część z nich robi to regularnie – niektórzy traktują zbieranie grzybów jako pasję, inni – jako okazję do dodatkowej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu czy spędzenia czasu z bliskimi.

Niezależnie od podejścia trzeba przyznać, że długie spacery, z których wraca się z pustymi koszykami, są rozczarowujące. Właśnie dlatego warto wiedzieć, gdzie się udać, by znaleźć grzyby.

Tymczasem gdy dobrze trafimy, grzyby można znaleźć nawet zaraz obok drogi. Internauci zamieścili filmiki z lasu w obwodzie leningradzkim. Okazuje się, że w lesie w miejscowości Domozhirovo znajduje się prawdziwy raj dla grzybiarzy!

Prawdziwki. Źródło: pikio.pl
Prawdziwki. Źródło: pikio.pl

To właśnie tam w lesie rosną setki prawdziwków. Nie trzeba szukać daleko – są zaraz przy ścieżce. Grzyby osiągają imponujące rozmiary – nie trzeba się nawet schylać, gdyż widać je na pierwszy rzut oka. Sami zobaczcie – to niesamowite!

Przypomnij sobie o… POCZTA POLSKA ŚCIĄGA ZALEGŁOŚCI ZA ABONAMENT RTV. WICEPREMIER JACEK SASIN NAKAZUJE ZAPRZESTANIA TYCH DZIAŁAŃ. JAK TO TŁUMACZY

Jak informował portal Życie: WSPANIAŁE WIEŚCI DLA EMERYTÓW. MINISTERSTWO FINANSÓW ROZPOCZĘŁO PRACĘ NAD NOWELIZACJĄ BUDŻETU. CO BĘDZIE Z EMERYTURAMI

Portal Życie pisał również o… KONIEC TAJEMNIC. ŁUKASZ SZUMOWSKI POWIEDZIAŁ CAŁĄ PRAWDĘ. SŁOWA MINISTRA ZDROWIA NA TEMAT TEGO, CO NAS CZEKA, BRZMIĄ NIEPOKOJĄCO