Obecna sytuacja sprawia, że wielu z nas zastanawia się, co czeka nas w najbliższej i nieco dalszej przyszłości. Choć koronawirus jest z nami już od kilku miesięcy i zmuszeni byliśmy przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, spora część Polaków wciąż odczuwa strach przed zarażeniem.

Łukasz Szumowski to jedna z osób, którą znacząca większość społeczeństwa darzy zaufaniem. Minister zdrowia w okresie pandemii ma naprawdę dużo pracy, a jednym z jego obowiązków jest rzetelne informowanie na temat sytuacji w kraju.

Minister zdrowia powiedział, jak jest naprawdę

Łukasz Szumowski w porozumieniu z innymi członkami rządu stara się bezpiecznie i stopniowo przywracać normalność Polakom. I choć póki co Polacy mogą cieszyć się z coraz łagodniejszych obostrzeń, jak zauważa serwis Pikio.pl, Łukasz Szumowski wypowiedział ważne słowa na temat tego, co czeka nas w przyszłości.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Od dziś trwają matury 2020, których organizacja w dobie pandemii była niezwykle trudna, a samo wyznaczenie terminu stanowiło nie lada wyzwanie. Będą one przeprowadzane z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Minister zdrowia został zapytany, czy egzaminy dojrzałości to „próba generalna” przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Jak sam powiedział – od września to właśnie rygorystyczne przestrzeganie zasad odegra ważną rolę.

- Mam nadzieję, że jeszcze we wrześniu nie będziemy mieli grypy i zakażeń grypowych. Na pewno te rygory sanitarne trzeba będzie również utrzymywać na jesieni. To rozpoczęcie roku będzie bardzo poważną operacją – przyznał, dodając, że ze względu na dojazdy uczniów do szkół obciążona zostanie także komunikacja miejska.

Minister zdrowia został zapytany także o to, czy koronawirus będzie z nami jeszcze przez 2 lata i czy od nowego roku szkolnego nie będzie konieczna kontynuacja nauczania zdalnego. Odparł, że nie wiadomo, jak będzie kształtować się sytuacja na przestrzeni kolejnych dwóch lat, jednak w Polsce koronawirus zbiera mniejsze żniwo niż zakładano.

Łukasz Szumowski. Źródło: Twitter
Łukasz Szumowski. Źródło: Twitter
Łukasz Szumowski. Źródło: Twitter

- Wszystkie nasze przewidywania są korygowane z tygodnia na tydzień. Pamiętajmy, że myśleliśmy, że będziemy mieli gigantyczną falę zachorowań, przygotowaliśmy 11 tys. łóżek, 1500 respiratorów. Okazało się, że ta gigantyczna fala w Polsce nie nadeszła, dzięki tym różnym działaniom. (...) Myślę, że tutaj nie należy być pewnym tego, co będzie za dwa miesiące, bo może życie nas zweryfikuje i wirus wróci lub odwrotnie - ilość zachorowań będzie bardzo mała – opowiadał.

Przypomnij sobie o… IGNACY GOGOLEWSKI ZŁAMAŁ NIEJEDNO KOBIECE SERCE. W ZNANYM AKTORZE PODKOCHIWAŁY SIĘ SETKI KOBIET. KTO SKRADŁ JEGO SERCE

Jak informował portal Życie: RAFAŁ TRZASKOWSKI: PORUSZAJĄCA HISTORIA JEGO RODZICÓW. NIEWIELU O TYM WIEDZIAŁO

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?