Choć władze w Polsce zdecydowały się na wprowadzenie czwartego, ostatniego etapu odmrażania gospodarki, które nastąpił już 6 czerwca, w najbliższą sobotę, sytuacja w kraju nie wygląda na do końca opanowaną. Co rusz docierają do nas raporty mówiące o coraz większej liczbie osób zarażonych COVID-19 oraz zmarłych przez koronawirusa.

W ostatnim czasie wykryto kilka ognisk, m.in. w kopalniach na Śląsku oraz w szpitalu w Warszawie. Okazuje się, że na tym nie koniec – właśnie odkryto kolejne miejsce, które jest siedliskiem wirusa z Wuhan.

Koronawirus. Źródło: tvn24.pl
Koronawirus. Źródło: tvn24.pl

Nowe ognisko koronawirusa

Niedawno odkryto nowe ognisko COVID-19, tym razem zarażonych, którzy wymagają hospitalizacji, jest aż 80. Mowa o Sieradzu, mieście znajdującym się w woj. łódzkim.

„Przypominam Wam to od kilku miesięcy, myjcie dokładnie ręce, noście maseczki i rękawiczki tam, gdzie jest to konieczne, ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum - tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych przed zarażeniem” – apeluje prezydent Sieradza, Paweł Osiewała, na swoim Facebooku.

Włodarz miasta poinformował, że w poniedziałek, 8 czerwca, odbędzie się spotkanie sztabu antykryzysowego.

Jak podaje Interia, wśród 80 osób, u których testy na obecność COVID-19 dały pozytywny wynik, jest 45 pacjentów szpitala w Sieradzu oraz 35 pracowników placówki z różnych oddziałów.

Moi Drodzy liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy będziemy podejmowali...

Gepostet von Paweł Osiewała am Sonntag, 7. Juni 2020

Póki co nie wiadomo, czy szpital zostanie zamknięty – choć takie pogłoski pojawiają się w mediach, nie zostały one potwierdzone przez prezydenta miasta.

To nie jedyne ognisko w województwie łódzkim. Koronawirus szaleje także m.in. w fabryce mrożonek i lodów w Działoszynie, a także w domu pomocy społecznej w Łodzi oraz szpitalu w Tomaszewie Mazowieckim.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: DZISIAJ BĘDZIE BURZOWO. JAKICH TEMPERATUR MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ?

Jak informował portal Życie: AGATA KORNHAUSER-DUDA OD LAT NIE ROZMAWIA Z BRATEM. MĘŻCZYZNA ZDRADZIŁ DLACZEGO. POWÓD MOŻE BYĆ DLA WIELU OSÓB ZASKOCZENIEM

Portal Życie pisał również o… MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY. GDZIE BĘDZIE BURZA