Świat od prawie pół roku zmaga się z pandemią koronawirusa. Są kraje, które poradziły sobie z tym wyśmienicie, są jednak takie, którym sytuacja mocno wymknęła się spod kontroli.

Sytuacja w Brazylii jest bardzo ciężka

Nadal nie poprawiają się statystyki w Brazylii. Tylko wczoraj odnotowano ponad 1300 zgonów z powodu koronawirusa. Każdy dzień przynosi nowy, niechlubny rekord w tym kraju.

Jak podaje portal interia.fakty.pl łącznie w Brazylii z powodu koronawirusa zmarło 32 548 osób, natomiast liczba zachorowań przekroczyła już 580 tysięcy.

Jak się okazuje Brazylia zajęła pierwsze miejsce w statystykach mówiących o ilości przypadków koronawirusa w poszczególnych krajach, wyprzedzając nawet Stany Zjednoczone.

Natomiast śmiertelność z powodu koronawirusa plasuje Brazylię na czwartym miejscu w światowej statystyce. Wyprzedziły ją tylko Stany Zjednoczone, Włochy i Wielka Brytania.

Chorych nieustannie przybywa

Koronawirus mimo upływu czasu nadal zbiera śmiertelne żniwo w wielu częściach świata.Nie tylko Brazylia, ale cała Ameryka Południowa walczy obecnie z wirusem. Niestety, na ten moment walka ta nie jest wyrównana.

Co więcej, do dużych miast zaczynają teraz przybywać mieszkańcy prowincji, którzy potrzebują pomocy w leczeniu.

Obecnie Donald Trump przekazał do Brazylii ponad 2 miliony dawek hydroksychlorochiny, w której działanie mocno wierzy. Jak wiemy, Światowa Organizacja Zdrowia podała ostatnio, że lek ten nie jest skuteczny w walce z koronawirusem.

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM