Jak podaje „Super Express”, największą liczbę potwierdzonych zakażeń koronawirusem w kraju odnotowano w województwie śląskim – wynosi ona obecnie ponad 5500. Liczba ta systematycznie rośnie. Łukasz Szumowski wystosował ważny apel dotyczący maseczek. Znamy szczegóły.

Sytuacja na Śląsku

Do tej pory w naszym kraju potwierdzonych zostało 19080 przypadków zakażenia koronawirusem. Do tej pory zmarło już 941 osób, u zdecydowanej większości z nich występowały schorzenia współistniejące. Najgorszą sytuację odnotowuje się obecnie na Śląsku.

W tej części kraju zakażonych jest już ponad 5500 osób, a ich liczba systematycznie rośnie. Władze zapowiedziały wsparcie Śląska w walce z kryzysem. Jacek Sasin zapowiada również specjalny plan dla górnictwa. To właśnie górnicy stanowią największą grupę zawodową wśród zakażonych.

YouTube/TVP Info

Ważny apel

W trakcie spotkania z dziennikarzami Minister Szumowski zaapelował do dostawców o to, aby dokładnie sprawdzali dostarczane im maseczki, czy posiadają one odpowiednie atesty. Jest to niezwykle istotne, bo maseczki mają chronić życie i zdrowie medyków pracujących na pierwszej linii frontu.

Apel nie jest przypadkowy. Także ministerstwo zakupiło maseczki, które nie posiadały odpowiednich atestów i nie chroniły personelu medycznego w odpowiedni sposób. Ministerstwo przypomina również o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej.

m

Pixabay

To też może cię zainteresować: Mateusz Morawiecki przepowiedział przyszłość Polski w najbliższych miesiącach. Jego słowa nie spodobają się milionom Polaków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małe niedopatrzenie może nas kosztować nawet 10 tysięcy złotych. Co zrobić, by nie dostać kary