Od marca nieustannie zmagamy się z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Mimo, że na całe szczęście w żadnej chwili sytuacja nie była aż tak tragiczna jak we Włoszech czy w Hiszpanii, to nowy wirus nadal nie odpuszcza.

Nowe przypadki koronawirusa

Codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Jak się okazuje, dziś potwierdzono 141 nowe przypadki koronawirusa,a a kolejne 5 osób zmarło.

Jak się okazuje nowe ogniska koronawirusa pojawiły się na Podlasiu. Jednym z nich jest fabryka dywanów Agnella, a drugim spółdzielnia mieszkaniowa „Zachęta”. Oba miejsca są pod kontrolą Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Białymstoku.

- W białostockiej fabryce dywanów Agnella dotąd koronawirusa potwierdzono u trzech pracowników, a ok. 40 osób skierowano na kwarantannę - przekazał Waldemar Kulesza, inspektor sanitarny w rozmowie w portalem Interia.

Województwo podlaskie nowym ogniskiem zakażeń

Co więcej, zarząd fabryki poinformował, ze od 1 czerwca zamyka produkcję w fabryce na okres dwóch tygodni.

- Poinformowaliśmy, żeby wszyscy pracownicy, którzy nie są w kwarantannie, bo objęła ona tylko tych z bezpośredniego kontaktu, żeby wszyscy izolowali się społecznie i rodzinnie, żeby nie potraktowali tego przypadku jako okresu wypoczynkowego - zaznaczył inspektor sanitarny.

Jak informuje portal Interia, w spółdzielni mieszkaniowej „Zachęta” w Białymstoku potwierdzono na ten moment cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Jednak kwarantannie od razu poddano 40 osób.

Niedawno przypadki koronawirusa odnotowano także w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Zakażonych okazało się być siedmiu pracowników, a 56 osób zostało poddanych kwarantannie.

Zobacz także: JAKIE WAKACYJNE CZYNNOŚCI MOŻEMY PODEJMOWAĆ, ABY NIE BYĆ ZAGROŻONYMI ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS