Od marca zmagamy się z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Niestety każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych nowym wirusem. Kiedy sytuacja wreszcie się unormuje?

Nowe przypadki zakażeń

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na Twitterze kolejny dzienny raport z sytuacji w naszym kraju.

Jak się okazuje, dziś do godziny 10. potwierdzono kolejne 139 przypadków koronawirusa. Dokładnie nowe przypadki pojawiły się w województwach:

  • podlaskim - 1 osoba;
  • dolnośląskim - 3 osoby;
  • wielkopolskim - 6 osób;
  • małopolskim - 15 osób;
  • kujawsko-pomorskim - 1 osoba;
  • świętokrzyskim - 5 osób;
  • opolskim - 4 osoby;
  • i śląskim gdzie zachorowań jest najwięcej, bo aż 104.

Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch osób. jest to 67. letni mężczyzna z Raciborza i 83. letnia kobieta ze Zgierza.

Do dziś w naszym kraju potwierdzonych zostało 24 826 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1 117 osób zmarło.

Kiedy wreszcie pokonamy wirusa?

Niestety, najgorsza sytuacja nadal jest na Śląsku, gdzie pojawiło się nowe ognisko koronawirusa wśród górników. Nieustannie trwają testy diagnostyczne, jednak liczba osób zakażonych nie spada.

W innych województwach sytuacja zdaje się powoli wracać do normy i nowych zakażeń nie przybywa już w takiej ilości jak dotychczas. Ministerstwo Zdrowia nie traci nadziei, że wkrótce pokonamy epidemię.

Mimo wielu zniesionych obostrzeń nie możemy jednak zapominać, że na ten moment pandemia koronawirusa nadal trwa. Dlatego też nadal należy stosować się do zaleceń, jakimi jest częste mycie rąk, dezynfekowanie sprzętów osobistych z których często korzystamy, a także zachowywanie dystansu społecznego.

Wszystkie te działania mają na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Pamiętajmy o tych zaleceniach, szczególnie podczas zbliżającego się długiego weekendu.

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM