Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj, że od początku epidemii koronawirusa w naszym kraju zmarło 1115 osób. Wszyscy są przekonani, że ofiary koronawirusa to tylko osoby, które były obciążone chorobami współistniejącymi.

Dokładne dane

Do tej pory nikt z Ministerstwa Zdrowia nie poruszał tematu osób, które zmarły z powodu koronawirusa, jednak nie miały żadnych chorób towarzyszących, które obciążyły by ich organizm.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, do tej pory w naszym kraju zmarło 200 osób, które nie miały żadnych chorób współistniejących.

- To informacja statystyczna, której nie komentujemy. Nie zajmujemy się kwalifikowaniem przyczyn zgonu, nie wiemy dokładnie, czy te osoby były całkiem zdrowie przed infekcją COVID-19, czy może w wyniku jakichś okoliczności nie zdiagnozowano u nich wcześniej innych chorób - powiedziało Ministerstwo Zdrowia prywatnej osobie.

Przekazaną wczoraj przez Ministerstwo Zdrowia wiadomość wykorzystało już do swoich celów środowisko antyszczepionkowe. Twierdzą, że 200 osób to zbyt mała liczba, aby mówić, że w naszym kraju panuje epidemia, a wszystkie informacje jakie są podawane na temat koronawirusa to tylko straszenie.

Przypadki zostaną dokładnie przeanalizowane

Głos na ten temat zabrał także specjalista immunologii, dr Paweł Grzesiowski. Twierdzi, że 200 przypadków, o których mówi Ministerstwo Zdrowia powinno być dokładnie analizowane.

- Możliwe, że o śmierci tych osób zdecydowały indywidualne cechy genetyczne. Dlatego tak bardzo potrzebne są dalsze badania naukowe nad przebiegiem pandemii. Nadal nie potrafimy precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektórzy pacjenci przechodzą chorobę ciężko, a inni łagodnie. Dlaczego są takie różnice w śmiertelności epidemii pomiędzy Polską, czy choćby Belgią - mówił doktor Grzesiowski.

Według informacji pozyskanych przez dziennikarzy Wirtualnej Polski nad dokładną analizą wszystkich zgonów z powodu koronawirusa maja pochylić się specjaliści z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. na wyniki badań będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM