Świat od początku roku zmaga się z nowym wirusem, jaki okazał się koronawirus. W wielu miejscach globu sytuacja jest już stabilna. Niestety Ameryka Łacińska jest w środku epidemii.

Sytuacja jest bardzo poważna

Światowa Organizacja Zdrowia nie ma wątpliwości, że Ameryka Łacińska jest nowym ogniskiem koronawirusa. Sytuacja mocno wymknęła się już spod kontroli.

Według oficjalnych danych od początku pandemii do dziś na terenie Ameryki Łacińskiej oraz na Karaibach zostało już potwierdzone ponad milion przypadków koronawirusa.

Informacje, które nieustannie napływają z Ameryki nie są zbyt optymistyczne. Tylko w Brazylii liczba przypadków przekroczyła już 558 tysięcy i jest to zarazem kraj, w którym na ten moment otrzymano najwięcej pozytywnych testów na koronawirusa.

Nieustannie rośnie liczba chorych

Nie lepiej jest jednak w innych krajach Ameryki Południowej. W Peru potwierdzono do tej pory 174 tysiące przypadków nowego wirusa, w Chile 108 tysięcy, natomiast Meksyk potwierdził 97 tysięcy przypadków zakażeń.

Sytuacja jest poważna również w innych krajach. Ogromne wzrosty chorych na koronawirusa odnotowała Argentyna, Kolumbia, Panama, Dominikana i Ekwador.

Jak widać, Ameryka Łacińska na ten moment nie radzi sobie z pandemią koronawirusa. Z jego powodu zmarło tam już ponad 54 tysiące osób. To zatrważające liczby!

Portal fakty.interia.pl informuje jednak, że mimo tak ogromnego przyrostu chorych, władze informują, że w niektórych miejscach powoli będą odmrażać gospodarkę.

Jak widać, przed Ameryką Łacińską jest jeszcze długa droga do tego, aby pokonać pandemię koronawirusa. Czy uda im się wyjść z tego obronną ręką?

Przypomnij sobie o… JANUSZ KORWIN MIKKE PRZYŁAPANY NA PLAŻY. DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… LECH WAŁĘSA PONOWNIE WZBUDZIŁ SPORO KONTROWERSJI. CO TYM RAZEM JEST POWODEM ZŁOŚLIWYCH KOMENTARZY