Koronawirus pozostaje tematem numer jeden na całym świecie. W Polsce bardzo szybko wprowadzono obostrzenia, których zadaniem było (i nadal jest) spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19, tak, by służba zdrowia nadążała z leczeniem i hospitalizacją osób, które tego wymagają.

Wiele osób krytykuje działania, które sprawiły, że już teraz łatwo jest domyślić się, iż polska gospodarka będzie przechodziła kryzys. Trzeba jednak przyznać, że dzięki temu w naszym kraju sytuacja, choć daleka od idealnej, jest bardziej opanowana niż swego czasu np. we Włoszech czy Francji.

Polacy z niepokojem oczekują na kolejne raporty, w których dowiadują się o liczbie kolejnych zarażonych oraz ofiar. Światełko w tunelu przynoszą statystyki podające liczbę ozdrowieńców.

Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube

Raport dotyczący koronawirusa

W jednym z ostatnich raportów skorygowano błąd, co sprawiło, że od liczby zarażonych odjęto ponad 30 osób, które zostały błędnie dodane do jednego z wcześniejszych zestawień.

Obecnie sytuacja nie wygląda już tak dobrze. Serwis WP zauważa, że tym razem jest kilka nowych ofiar oraz dużo osób, które otrzymały pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa.

Jest aż 236 nowych zarażonych. Nowe przypadki dotyczą województw: śląskiego (187), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (7), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), lubelskiego (3), małopolskiego (3), opolskiego (3), pomorskiego (1).

Co więcej, choroba zbiera większe śmiertelne żniwo – jest 6 nowych ofiar (76-latek ze Starachowic, 72-latek i 72-latka oraz 95-latka ze Zgierza, 81-latka i 95-latka z Gdańska).

Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube

Osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa, jest w Polsce już 21 867, zaś ofiar – 1 013. Hospitalizacji wymaga aktualnie 2 171 Polaków.

Na kwarantannie przebywa aż 78 864 Polaków, zaś 19 139 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wzrasta za to liczba ozdrowieńców – obecnie jest ich już 10 020.

Przypomnij sobie o… DO OBROTU WESZŁY JUŻ NOWE PIENIĄDZE. JAK WYGLĄDA LIMITOWANA SERIA NOWYCH MONET

Jak informował portal Życie: CZY W ŻYCIU JAROSŁAWA BIENIUKA NADCHODZĄ POWAŻNE ZMIANY? SŁOWA MARTYNY GLIWIŃSKIEJ NIE POZOSTAWIAJĄ ZŁUDZEŃ

Portal Życie pisał również o… ANETA ZAJĄC ZACHWYCIŁA W KWIECISTEJ SUKIENCE. FANI POD WRAŻENIEM JEJ SZCZUPŁEJ SYLWETKI