Numizmatycy zacierają ręce, kiedy tylko w obrocie pojawią się nowe monety. Po kilku latach, pojedyncze egzemplarze to prawdziwe białe kruki, które mogą kosztować fortunę.

Nowe pieniądze trafiły do obiegu

Jak się okazuje, niedawno w obiegu pojawiły się nowe pieniądze. Mało kto wie o tym fakcie, jednak warto zwrócić na to swoją uwagę.

Nowe monety nie zostały bowiem zaprojektowane przypadkowo. Z projektem wiąże się bowiem historia, która ma ogromną wartość dla naszego narodu.

Co więcej, nowe pieniądze mogą trafić do nas podczas zakupów w sklepie. Warto zachować je dla siebie, zamiast od razu wydawać. Kto wie, może za kilka lat będą miały ogromną wartość.

Narodowy Bank Polski zdecydował się wypuścić pieniądze w specjalnej serii „Odkryj Polskę”. Seria ta została powołana do życia, aby przypominać Polakom o naszych tradycjach oraz losach naszego państwa.

Kościół Mariacki / absolutetours.com/

Przypominają o historii naszego kraju

Jak informuje portal Pikio.pl nowa seria pieniędzy jest bezpośrednio powiązana z Kościołem Mariackim w Krakowie. Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, znajduje się tam od ponad 800 lat.

Co ciekawe, parafia mariacka rozpoczęła swoją historię kiedy to biskup Iwon Odrowąża sprowadził do Krakowa zakon dominikanów. Wtedy też odnotowano niesamowity przypływ wiernych do parafii. Było ich tak dużo, że podjęto decyzję o rozbudowie świątyni.

Nie ulega również wątpliwości, że Kościół Mariacki w Krakowie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc naszego kraju.

Nowe pieniądze przypominają zatem historię Kościoła Mariackiego. Na ich rewersie widoczne są bowiem wieże świątyni.

Projektantem wzoru jest Dobrochna Surajewska, a pieniądze zostały wybite oczywiście przez Mennicę Polską S.A.

Nowe Monety / nbp.pl

Zobacz także: WIARA WAŻNIEJSZA OD OBOSTRZEŃ? PIELGRZYMI WYRUSZYLI WCZORAJ NA JASNĄ GÓRĘ, MIMO ZAKAZU ZGROMADZEŃ

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS