Maj to miesiąc pielgrzymek. Niestety wobec obecnie panującej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, prawie wszystkie z nich zostały wstrzymane. Jednak okazuje się, że nie zabrakło odważnych osób.

Niespotykany pomysł wiernych

Wczoraj rano w Łowiczu odbyła się msza święta, którą prowadził biskup Józef Zawitkowski. Zaraz po niej zgromadzeni wierni ruszyli w pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku to już 365. raz kiedy pielgrzymi udają się do tego ważnego miejsca kultu.

- W czasie epidemii wyszła z Łowicza pielgrzymka. Zapiszą to wszystkie parafie i urzędy miasta - zaznaczył podczas mszy biskup Zawitkowski.

Wierni, którzy wczoraj wyruszyli na Jasną Górę twierdzili, że głównym celem ich pielgrzymki jest poproszenie Maryi o wstawiennictwo i zakończenie wirusa. Twierdzili oni, że podczas wyprawy będą przestrzegać zasad higieny. Mieli bowiem ze sobą maseczki oraz płyny do dezynfekcji rąk.

Wśród osób, które wczoraj udało się w pielgrzymkę na Jasną Górę były osoby w praktycznie każdym wieku. Młodzież, dzieci i osoby starsze, a nawet kobiety w ciąży.

Pielgrzymi z Łowicza / YouTube: lowiczanin.info

Internauci byli bezwzględni

Jak się jednak okazuje, Internauci mocno wyrazili swoją dezaprobatę do takiej postawy. Pod postem opublikowanym na Facebooku parafii pojawiły się krytyczne komentarze w stosunku do pielgrzymów.

- W Łowiczu koniec epidemii? Gdzie policja?

- Czy uczestnicy tego nielegalnego zgromadzenia zostali spisani? Czy nałożono na nich kary administracyjne 10 tys. zł, za niezachowanie odległości?- to tylko niektóre z nich.

W odpowiedzi na krytykę na Facebooku Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pojawił się post, który miał pokrzepić wiernych, biorących udział w wyprawie.

- Z Bogiem pielgrzymi! Już o Was głośno, a będzie jeszcze głośniej! Hejterzy nigdy nie zrozumieją Waszych intencji. Bez oglądania się na uszczypliwości i pogardę, ciągle naprzód! Matka Boża już na Was czeka! Duchowo idzie z Wami wiele osób - brzmi wpis zamieszczony na stronie.

Jak podaje portal Fakt pielgrzymom nie uda się jednak zrealizować ich celu. Zainterweniowała bowiem policja, która zakazała dalszej wędrówki.

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS