W sieci często pojawiają się pytania na temat powrotu dzieci do szkół. Rodzice i uczniowie zastanawiają się, czy realnym jest, by ten nastąpił niedługo. Teraz znamy już odpowiedź.

Już od 25 maja rozpoczną się pierwsze zmiany. W pierwszej kolejności do szkół wrócą najmłodsi uczniowie. Uruchomione zostaną konsultacje z nauczycielami uczniów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego oraz testu ośmioklasisty, a także zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3.

Trzeci etap zmniejszania obostrzeń w chodzi w życie w poniedziałek, 18 maja. Jak się okazuje, dotknie on także niektórych zagadnień związanych z edukacją.

Kiedy uczelnie zostaną otwarte? Źródło: se.pl
Kiedy uczelnie zostaną otwarte? Źródło: se.pl
Kiedy uczelnie zostaną otwarte? Źródło: se.pl

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, od 18 maja będzie można prowadzić praktyczne zajęcia w szkołach policealnych czy rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację.

Ponadto od poniedziałku 18 maja otwarte zostaną także wszelkie schroniska młodzieżowe, świetlice środowiskowe czy ośrodki sportowe.

Czy uczelnie będą otwarte jeszcze w tym roku akademickim?

Skoro pojawił się komunikat dotyczący szkół, studenci zastanawiają się, co z ich powrotem na uczelnie. Tymczasem Ministerstwo Edukacji ma już gotową odpowiedź – niektórzy wrócą na uczelnie już od 25 maja.

Na początku zajęcia będą prowadzone dla studentów ostatnich lat, a ministerstwo podkreśla, że szkoły wyższe już od 18 maja powinny zacząć przygotowywać się na ponowne przyjęcie studentów.

Kiedy uczelnie zostaną otwarte? Źródło: warszawa.naszemiasto.pl
Kiedy uczelnie zostaną otwarte? Źródło: warszawa.naszemiasto.pl
Kiedy uczelnie zostaną otwarte? Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

„Przewidujemy, że od 25 maja przywrócona zostanie możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych na ostatnich latach studiów oraz tych zajęć, także w ramach kształcenia doktorantów, które nie mogą być realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w tym w laboratoriach, centrach symulacji medycznej itp.” – podaje Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego.

Pełny komunikat znajduje się na rządowej stronie.

Uczelnie będą musiały zmienić obowiązujące procedury, by zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem.

Przypomnij sobie o… HOTEL DLA DZIECI URODZONYCH PRZEZ SUROGATKI PĘKA W SZWACH. NIEMOWLĘTA NIE MOGĄ ZOSTAĆ ODEBRANE, DLACZEGO

Jak informował portal Życie: WNĘTRZA REZYDENCJI KRZYSZTOFA RUTKOWSKIEGO ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH. DETEKTYW PŁAWI SIĘ W LUKSUSACH

Portal Życie pisał również o… CO ZA UBIÓR. ANNA MUCHA ZALICZYŁA MODOWĄ WPADKĘ, CZY POKAZAŁA ZA DUŻO