Kiedy uczniowie wreszcie powrócą do szkół? Już od 25 maja rozpoczną się pierwsze zmiany. W pierwszej kolejności do szkół wrócą najmłodsi uczniowie. Uruchomione zostaną konsultacje z nauczycielami uczniów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego oraz testu ośmioklasisty, a także zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

Trzeci etap zmniejszania obostrzeń w chodzi w życie w poniedziałek 18 maja. Jak się okazuje dotknie on także niektórych zagadnień związanych z edukację. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, od 18 maja będzie można prowadzić praktyczne zajęcia w szkołach policealnych czy rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację.

Ponadto od poniedziałku 18 maja otwarte zostaną także wszelkie schroniska młodzieżowe, świetlice środowiskowe trzy ośrodki sportowe.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty

Ponadto minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiadomił także o tym, że przygotowywane zostają wytyczne dotyczące prowadzenia egzaminu maturalnego oraz egzaminu ośmioklasisty. Jak przekazał. Minister edukacji, szkoły mogą już stopniowo przygotowywać się do powrotu uczniów do placówek. Ponadto Piątkowski poinformował także o tym, że od 25 maja uczniowie techników będą mogli rozpocząć praktyki zawodowe.

Przypomnij sobie o… JANINA OCHOJSKA WYGRAŁA STARCIE Z NAJWIĘKSZYM WROGIEM. NAJCIĘŻSZE JUŻ ZA NIĄ

Jak informował portal Życie: ŁUKASZ SZUMOWSKI ZŁOŻY ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY. CHODZI O MASECZKI OCHRONNE

Portal Życie pisał również o… MONIKA MILLER JEST „SPECJALISTKĄ W USZCZUPLANIU BUDŻETU” LESZKA MILLERA. SZCZERY WYWIAD Z POLITYKIEM I JEGO WNUCZKĄ