Popularność smartfonów stale rośnie. Obecnie praktycznie każdy ma nowoczesny telefon, a młode pokolenia nie rozstają się z nimi na krok.

Smartfony podbiły świat

Okazuje się jednak, że są one przydatne nie tylko dla młodzieży, która uwielbia pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi. Smartfony są bowiem również nieodzownym elementem, który wielu osobom pozwala sprawnie pracować.

Ludzie doceniają, że za pomocą jednego urządzenia mogą mieć kontakt z pracownikami, rodziną, mogą opłacić rachunki, sprawdzić informacje i jeszcze wiele, wiele innych.

Jak się jednak okazuje, mało kto z nas zna swój telefon „do podszewki”. Istnieją bowiem uniwersalne kody, które mogą nam pomóc w wielu sprawach związanych z naszym telefonem.

Jak donosi portal Pikio.pl jednym z najpopularniejszych kodów jest *#06#. Pozwala on nam zweryfikować numer seryjny naszego telefonu. Dlaczego kod ten jest taki ważny?

Smartfony podbiły świat / verdict.co.uk/

Sprytny kod

Po pierwsze gwarantuje nam oryginalność urządzenia, możemy np. wykorzystać ten kod wtedy, kiedy kupujemy od kogoś używany telefon i chcemy sprawdzić, czy jest on oryginalny.

Co więcej, poznanie go może być dla nas ratunkiem, kiedy ktoś ukradnie nam smartfon. Jeśli podamy ten kod u swojego operatora, telefon zostanie zdalnie zablokowany i złodzieje stracą możliwość uzyskania jakichkolwiek danych z urządzenia.

Kod ten możemy wprowadzić bezpośrednio z pozycji klawiatury, a więc tak samo jak wprowadzamy numer telefonu kiedy chcemy do kogoś zadzwonić.

Pamiętajmy jednak, że wiele kodów powoduje np. formatowanie pamięci telefonu czy też przywracanie ustawień fabrycznych. Uważajmy więc na to, co wpisujemy na klawiaturze swojego smartfona, aby przypadkowo nie utracić danych.

Smartfony podbiły świat / image.freepik.com/

Może zainteresuje Cię to: WIĘKSZOŚĆ KIEROWCÓW NIE WIE, ŻE NIEŚWIADOMIE POGARSZA KONDYCJĘ SWOJEGO AUTA. JEDEN WAŻNY SZCZEGÓŁ MOŻE WPŁYNĄĆ NA JEGO SPRAWNOŚĆ

Zobacz także: PRZED MARKETEM ZEBRAŁ SIĘ TŁUM LUDZI. CZYŻBY KORONAWIRUS ICH NIE DOTYCZYŁ

Portal "Życie" informował o: KOBIETA NAKASZLAŁA NA TOWARY W SUPERMARKECIE. SUGEROWAŁA, ŻE MA KORONAWIRUSA. WSZYSTKO DLA ŻARTU