Jak podaje portal „Pomponik”, Andrzej Duda przyznał w jednym z wywiadów, że akceptuje decyzję żony o braku zaangażowania politycznego i nie zajmowaniu stanowiska w ważnych dla kraju sprawach. Nie wszystkim jednak podoba się milcząca pierwsza dama.

Życie nie całkiem prywatne

Agata Duda nie lubi mówić także o swoim życiu prywatnym, które stara się oddzielić od sprawowanej przez nią funkcji pierwszej damy. Zupełnie inaczej do tej kwestii podchodzi brat żony prezydenta, Jakub Kornhauser. Mężczyzna zdecydował się opowiedzieć o konflikcie w rodzinie.

Wiele szczegółów odnoszących się do dzieciństwa Agaty Kornhauser-Dudy można było poznać dzięki książce napisanej i wydanej w 1995 roku przez ojca pierwszej damy „Dom, sen i gry dziecięce. Opowieść sentymentalna”. Z książki dowiedzieć można się między innymi, że Agata Duda wychowywała się na styku kultury żydowskiej, polskiej oraz niemieckiej. Nieco więcej zdradził brat żony prezydenta.

YouTube

Rodzinny konflikt

Jakub Kornhauser przyznał, że już od kilku lat nie rozmawia ze swoją siostrą. Przyczyną takiego stanu rzeczy są odmienne poglądy polityczne, które skutecznie podzieliły rodzeństwo. Nie chodziło jednak tylko i wyłącznie o politykę.

W wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej” kilka lat temu Jakub zdradził, że ich dziadek był żydem, podczas gdy jego żona katoliczką. Po śmierci dziadkowie zostali pochowani oddzielnie, co przełożyło się na przyszłe pokolenie Kornhauserów. Agatę i Jakuba podzieliły również kwestie religijne.

Różność

"Mama jest katoliczką, w takim duchu wychowywała Agatę i mnie. Ja już w liceum przestałem wierzyć w tę wspólnotowość, choć podobnie jak tata wierzę w coś nadprzyrodzonego. Nie jestem racjonalistą, racjonalne podejście do rzeczywistości bardzo mnie denerwuje” – mówił we wspomnianym wywiadzie Jakub Kornhauser.

„Może dlatego zajmuję się surrealizmem i magicznymi historiami, a zinstytucjonalizowane, zhierarchizowane religie bardzo mnie odstręczają" - wyjawił brat Agaty Kurnhauser-Dudy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą” – dodał.

Dla wielu zaskoczeniem jest to, że rodzeństwu nie udało się do tej pory znaleźć wspólnego języka, choć jak wiadomo konflikty rodzinne nie są tak proste do zażegnania, jak mogłoby się wydawać.

YouTube

Myślicie, że Agacie Dudzie i jej bratu uda się jeszcze kiedyś dojść do porozumienia?

To też może cię zainteresować: Wielkie zmiany od 1 lipca. Rząd zamierza wprowadzić nowe surowe przepisy. Większość Polaków będzie musiała bardzo uważać, aby ich nie złamać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Trudna sytuacja na południu Polski. W Śląskiem przeszła trąba powietrzna, uszkodzonych dziesiątki domów

O tym się mówi: Rząd podjął decyzję o przedłużeniu zakazu dla Polaków. Kiedy możemy spodziewać się zniesienia obostrzeń