Banalny trik, a może sprawić, że zyskamy nawet kilkadziesiąt złotych na rachunkach za centralne ogrzewanie! Warto go znać, choć wiedzą o nim niemal wyłącznie specjaliści do spraw montażu i konserwacji plastikowych okien.

Ich doświadczenie pozwala zwykłym śmiertelnikom na korzystanie z możliwości ograniczenia mocy ogrzewania w domu zimą i chłodzenia powietrza latem. Wystarczy znaleźć jedynie śrubę, która wmontowana jest w okienną ramę! Co ona daje?

Co zrobić, gdy przy zamkniętych oknach jest nam za gorąco, a przy otwartych za zimno? Na ten problem istnieje prosty sposób, znany jednak tylko producentom okien!

Znaczna większość z nas jest właścicielami plastikowych okien. Wiemy zatem, jak trudne bywa regulowanie temperatury w domu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Często zdarza się, że w domu jest zbyt ciepło, zatem zmniejszamy termostat w kaloryferze na minimalny poziom i uchylamy okna. Niestety, już po chwili we wnętrzach robi się za zimno i wracamy do stanu pierwotnego, co powoduje spore straty w energii.

źródło: YouTube

Mając plastikowe okna można w prosty sposób zatrzymać ten mechanizm, dzięki wbudowanej w ramy śrubie, pozwalającej na regulację poziomu ciepła i dostającego się do wnętrza domu powietrza!

Banalny trik służy regulacji temperatury w domu!

Wszyscy producenci plastikowych okien montują w metalowych elementach ramy okiennej specjalny system regulacji za pomocą śruby, szczególnie w okresie jesienno-zimowym i wiosną.

Jak poprawić cyrkulację powietrza za pomocą tego mechanizmu? Trzeba sprawdzić śrubę uciskową montowaną najczęściej w dolnej części okiennicy za pomocą klucza tzw. imbusa, który uruchomi mechanizm – uszczelnić lub rozszczelni w zależności od potrzeb. Każde plastikowe okno posiada tryb letni i zimowy, który trzeba regulować przy zmianie pór roku!

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT