Mycie okien w cale nie jest takie skompilowane. Wystarczy znać kilka łatwych sposobów na szybkie uporanie się z zabrudzonymi szybami. Oto one:

Sok z cytryny

Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że do umycia okien możemy zastosować sok z cytryny. Aby stworzyć roztwór, który posłuży jako płyn do szyb, należy przyrządzić go w proporcjach pól szklanki soku z cytryny na 250 ml wody. Dzięki takiemu sposobowi w pomieszczeniu dodatkowo rozniesie się zapach cytrusów.

Ocet

Kolejnym, uwielbianym przez nasze babcie, a co najważniejsze magicznym sposobem na lśniące szyby jest ocet. Aby przyrządzić roztwór należy w 250 ml wody rozpuścić 2 łyżki octu. Jeżeli martwisz się, że po takim sprzątaniu w twoim domu będzie przez długi czas utrzymywał się brzydki zapach, nie martw się, ocet szybko wietrzeje, więc intensywny zapach octu nie powinien was długo martwic.

Płyn do naczyń

Jeżeli aktualnie nie mamy w domu płynu do szyb, nic straconego. Z pewnością każdy z nas posiada w swoim gospodarstwie domowym płyn do naczyń. Jest to bardzo plastyczny środek, który posiada wiele zastosowań. Wystarczy kilka kropel płynu rozpuścić w litrze cieplej wody i przetrzeć okna. Następnie należy wytrzeć szyby do sucha ściereczką i gotowe.

Ściereczka z mikrofibry

Wśród nas są alergicy, którzy nie mogą korzystać ze środków chemicznych. Tutaj z pomocą przychodzi magiczna ściereczka z mikrofibry. Aby umyć okna tym sposobem wystarczy jedynie ona i ciepła woda. Ściereczka z mikrofibry dzięki swojej budowie świetnie zbiera osadzone na szybie zanieczyszczenia. Po umyciu wystarczy wytrzeć je do sucha papierem kuchennym lub sieweczką i gotowe.

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ MA NOWY SAMOCHÓD. POTRZEBOWAŁA GO PO TYM, JAK POPRZEDNIE ZABRAŁ JEJ MĄŻ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI