Od momentu wybuchu pandemii wiele ośrodków badawczych na całym świecie nieustannie szuka skutecznego leku na koronawirusa. Inne pracują natomiast nad opracowaniem skutecznej szczepionki.

Próby pokonania koronawirusa

Od pewnego czasu, wiele państw na świecie wdrożyło u swoich pacjentów leczenie za pomocą hydroksychlorochininy. Co więcej, terapię nim rekomendowały nawet głowy wielu państw. Wśród nich był między innymi Donald Trump oraz Jair Bolsonaro - prezydent Brazylii.

Niestety ostatnie badania nad tym lekiem okazały się mniej optymistyczne. Już w zeszłym tygodniu jedno z najbardziej cenionych medycznych czasopism - „The Lancet” poinformował, że hydroksychlorochina może nie tylko nie pomagać w leczeniu koronawirusa, ale nawet pogarszać przebieg choroby!

Jak donosi portal Fakty Interia, w związku z wynikami badań, szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że badania prowadzone nad hydroksychlorochiną zostaną wstrzymane.

Koronawirus na świecie / usnews.com/

Stanowcze stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia

- Zdecydowaliśmy się przerwać badania, a nasi eksperci analizują teraz dane dotyczące bezpieczeństwa. Inne części tego procesu są natomiast prowadzone zgodnie z planem - powiedział szef WHO podczas wideokonferencji.

Chlorochina jest lekiem powszechnie stosowanym na malarię oraz reumatoidalne zapalenie stawów. Wiele naukowców miało nadzieję, że jej substancja aktywna pomoże również w walce z koronawirusem, niestety badania wykazują że nie należy stosować jej w leczeniu nowego wirusa.

Obecnie na całym świecie trwa walka z koronawirusem. Według najnowszych danych liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na całym świecie wynosi 5 601 871, a 348 145 osób zmarło.

Dane ze strony: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Koronawirus na świecie / israel21c.org/

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS