Od marca nieustannie zmagamy się z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Kiedy ogłoszono pierwszy przypadek, Polska wstrzymała oddech. Obawialiśmy się, że sytuacja może stać się podoba do tej, która miała miejsce we Włoszech.

Podjęto skutecznie działania

Na szczęście tak się jednak nie stało. Szybko zostały wprowadzone obostrzenia, które skutecznie pomogły nam w walce z nowym wirusem.

Obecnie już od kilku dni, sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju się normuje. Pozostało jeszcze do opanowania ognisko zachorowań na Śląsku, które powstało stosunkowo niedawno.

- Patrząc na większość województw, ewidentnie obniża się liczba nowych zakażeń, poza ogniskami. Mam nadzieję, że do końca tygodnia ogniska będą opanowane i będziemy mogli pokazać znaczne spadki - zaznaczył minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Podczas rozmowy z portalem ONET minister zdrowia zwrócił uwagę na to, że wszystkie zabiegi jakie zostały podjęte w naszym kraju pozwoliły nam wypłaszczyć krzywą. Oznacza to tyle, że nie nastąpił nagły wzrost liczby zachorowań, który mógłby sparaliżować ochronę zdrowia.

Koronawirus wróci do nas jesienią? / timesofisrael.com/

Już na jesień kolejny atak koronawirusa?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaznacza jednak, że nie możemy zachłysnąć się naszym sukcesem. To niemal pewne, że wraz z nadejściem jesieni będzie miała miejsce druga fala zachorowań.

Minister zdrowia podkreśla ponadto, że obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała jesienna epidemia koronawirusa. Zaznaczył jednak, że sukcesem jest to, iż będziemy do niej o wiele lepiej przygotowani.

- Mamy zarejestrowany lek, mamy dosyć zaawansowane szczepionki, ale pewnie na jesień jeszcze jej nie będzie. Mamy szpitale jednoimienne, oddziały zakaźne, przygotowane w procedurach na "pacjentów covidowskich". Teraz redukujemy liczbę łóżek szpitalnych, ale zawsze możemy ją przywrócić - zaznaczył minister w wywiadzie.

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS