Od kilku tygodni w naszym kraju przechodzimy przez kolejne etapy luzowania obostrzeń. Idą one dość sprawnie, a liczba chorych nie wzrasta, poza jednym regionem.

Sytuacja w niektórych miejscach naszego kraju nadal jest poważna

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja na Śląsku nieco wymknęła się spod kontroli. Nieustannie przybywa tam zakażonych koronawirusem górników.

Dziś mają zostać zniesione kolejne z wprowadzonych podczas epidemii koronawirusa obostrzeń. Jak się jednak okazuje, według doniesień Radia ZEet, jeden z polskich regionów będzie musiał pozostać jeszcze pod rygorystycznymi przepisami.

- W Karwinie przy granicy z Polską jutro nie zostaną zniesione niektóre restrykcje wprowadzone w związku z pandemią - ogłosił minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Dlaczego minister zdrowia podjął taką decyzję odnośnie jednego z regionów?

Stanowisko to nie jest bezpodstawne. Jak się bowiem okazuje, w kopalni Darków potwierdzono 154 przypadki zakażenia koronawirusem. 6 osób spośród zarażonych to pracownicy transgraniczni.

Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa konieczne jest dalsze stosowanie bardziej rygorystycznych obostrzeń w Karwinie.

Na szczęście w pozostałej części kraju sytuacja powoli wraca do normy. Od dziś na uczelnie wyższe wrócili niektórzy studenci. Zwiększona została także liczba osób, które mogą przebywać w kościele.

Jak doskonale wiemy, kolejne obostrzenia zostaną stopniowo zniesione, jeśli liczba przypadków koronawirusem w naszym kraju nie będzie rosnąć.

Minsiter Jadwiga Emilewicz niedawno informowała, że niewykluczone jest iż od 1 czerwca otwarte zostaną nasze granice i podróżowanie znów stanie się możliwe.

Łukasz Szumowski / pb.pl/

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS