Od kiedy zaczęła się w naszym kraju epidemia koronawirusa, nieustannie słyszymy nowe doniesienia na temat ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

Ciężka sytuacja ministra

Nie ulega wątpliwości, że musi on włożyć wiele trudu i pracy w to, aby kontrolować sytuację epidemiologiczną w całym kraju.

Niestety, znajdują się także osoby, które publikują różnorodne informacje na temat ministra zdrowia, a ostatnio także jego rodziny. Czy są one w jakimkolwiek stopniu prawdziwe?

Wywiad z ministrem zdrowia przeprowadził ostatnio dziennikarz portalu Interia Fakty – Łukasz Szpyrka. Zapytał on Łukasza Szumowskiego o sprawę z maseczkami. Media donoszą, że minister wraz ze swoim bratem, dopuścili się w tej kwestii oszustwa.

Łukasz Szumowski stanowczo zaznaczył, że żadne z medialnych doniesień na temat jego i jego rodziny nie jest prawdziwe.

- Duża część faktów przedstawiana jest w sposób sugerujący zdarzenia i przesłanki działań, które nie miały i nie mają miejsca. Niestety nie mówimy tu o faktach, ale pewnej narracji do tych faktów, pewnej swobodnej interpretacji – podkreślił Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski zaprzecza doniesieniom na swój temat

Dziennikarz zapytał również o to, jak minister zdrowia ustosunkuje się do słów Sławomira Nitrasa. Przypomnijmy, że polityk nazwał żonę Łukasza Szumowskiego „słupem”.

- Gdybyśmy byli w dawnych czasach, to bym panu Nitrasowi dał w pysk. Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc szkoda na niego energii i czasu – stanowczo skomentował Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia podkreśla, że jest człowiekiem uczciwym i w żaden sposób nie chce zaszkodzić Polakom. Ma ponadto nadzieję, że wszystkie fałszywe doniesienia i oskarżenia, które są kierowane w jego stronę szybko znikną.

Łukasz Szumowski zaznaczył, że w obecnej stresującej sytuacji, która odbija się mocno na jego rodzinie śpi jeszcze mniej, niż podczas początku pandemii koronawirusa. Uważa jednak, że nie pozostaje mu nic innego niż bycie szczerym wobec ludzi, ponieważ tylko tak może zyskać uznanie i zaufanie Polaków.

Łukasz Szumowski / www.rynekzdrowia.pl

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS