W Polsce zmagamy się z koronawirusem już od marca. Niestety, mimo upływu czasu liczba osób zakażonych nieustannie rośnie. Czy doczekamy się wreszcie końca epidemii?

Pojawiają się nowe ogniska

Od kilku dni musimy zmagać się z nowym ogniskiem, jakie powstało na Śląsku. Ogromny przyrost nowych przypadków zakażenia koronawirusem to skutek dużej liczby zarażonych wśród górników śląskich kopalni.

Niestety, wczoraj kolejne nowe ognisko powstało w województwie wielkopolskim, a dokładnie w powiecie kępińskim, gdzie dużą liczbę zakażeń nowym wirusem wykryto u pracowników fabryki produkującej meble.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, wczoraj potwierdzono 405 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a kolejnych 10 osób zmarło.

Kiedy uporamy się z wirusem na dobre?

Głos na temat dużych przyrostów zakażeń zabrał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak donosi portal Lelum. pl, minister twierdzi, że taka sytuacja, z jaką obecnie mamy do czynienia może jeszcze potrwać.

– Będą wybuchały ogniska w najbliższych miesiącach, dopóki nie zlikwidujemy wirusa. Nawet w tym ogromnym ognisku u górników liczba dodatnich wyników była poniżej 7 proc. To pokazuje, że ilość wirusa, która znajduje się w Polsce, nie jest taka jak w Hiszpanii, Włoszech czy Francji – powiedział Łukasz Szumowski.

Na szczęście, minister zdrowia przekazał także informację, która może rzucić nowe światło na całą sprawę.

– Jeśli byśmy pominęli ogromne ognisko, które było w kopalniach, to myślę, że w pozostałych częściach epidemia już wygasa – podkreślił minister.

Czy to oznacza, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się z sukcesu nad koronawirusem, a pozostałe obostrzenia zostaną zdjęte?

Kiedy pokonamy wirusa? / bbc.com/

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS