Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia znalazł się nowy, kolejny już w ostatnich kilku tygodniach monit dotyczący obowiązujących przepisów w trakcie trwania stanu epidemii.

Mimo ciągłego informowania w mass mediach o obowiązujących wszystkich Polaków zasadach w tym trudnym dla wszystkich czasie resort zdrowia musi co rusz ponawiać komunikaty. Z wieloma obostrzeniami jeszcze długo się nie pożegnamy!

Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia. Łukasz Szumowski znów ponowił apel do Polaków o ostrożność i przestrzeganie przepisów!

Pracownicy Ministerstwa Zdrowia znów na oficjalnej stronie resortu i na koncie na Twitterze opublikowali istotny komunikat związany z restrykcjami obowiązującymi podczas epidemii COVID-19.

Niestety, wielu z nas zapomina o nich, szczególnie, gdy aura jest tak zachęcająca do spacerów i aktywności na zewnątrz. Wiele osób porusza się bez środków ochrony, szczególnie bez maseczek, nie zachowuje odpowiedniego dystansu i nie dezynfekuje rąk.

Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia ważne jest by w obecnym czasie:

  • Zachować co najmniej dwumetrowy odstęp od innych osób w miejscach publicznych
  • Stosować maseczki ochronne, by zasłonić usta i nos
  • Podejmować pracę zdalną, jeśli to tylko możliwe
  • Zostać w domu, jeśli to możliwe

Od 20 kwietnia polski rząd co kilka dni znosi kolejne restrykcje związane z epidemią koronawirusa, jednak liczba chorych sukcesywnie wzrasta – w czwartek odnotowano całościowo już 19983 osoby i 965 zmarłych.

Przypomnij sobie o… NAWET 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH KARY ZA NIEPRZESTRZEGANIE JEDNEGO Z PRZEPISÓW. MOŻNA SŁONO ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ROZTARGNIENIE

Jak informował portal Życie: JAK WYGLĄDA MIASTECZKO WYBUDOWANE PRZEZ OJCA TADEUSZA RYDZYKA? JEDEN Z DUCHOWNYCH OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIA

Portal Życie pisał również o… KIEDY I NA JAKICH ZASADACH BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ PIERWSZE KOMUNIE ŚWIĘTE W 2020 ROKU? PODANO KONKRETNE DATY