Ojciec Tadeusz Rydzyk jest postacią, która nieprzerwanie budzi wiele kontrowersji. Spora część społeczeństwa dość mocno komentuje poczynania duchownego i jego ogromne inwestycje.

Ogromna inwestycja robi wrażenie

Jedna z takich inwestycji znajduje się nieopodal Portu Drzewnego w Toruniu. Tereny, na których umiejscowione zostały budynki wzniesione przez zakonnika rozciągają się nad samym brzegiem Wisły.

W centralnej części całego miasteczka znajduje się jego najważniejsza budowla. Jest to Kościół Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu.

Świątynia została wybudowana kilka lat temu, natomiast w 2016 roku miała miejsce jej konsekracja, która zgromadziła tłumy wiernych.

Sanktuarium jest po prostu ogromne. W środku może bowiem pomieścić łącznie 3 tysiące osób. To właśnie tam odbywaja się największe nabożeństwa Rodzin Radia Maryja.

Co więcej, na samej górze zamieszczono ogromną kopułę, której waga przekracza 300 ton. na samym szczycie błyszczy natomiast korona z czystego złota.

Wielu osobom nie podoba się przepych z jakim Tadeusz Rydzyk zaprojektował cały kompleks, jednak duchowny nic sobie z tego nie robi.

Miasteczko Rydzyka / tylkotorun.pl/

Ksiądz z Warszawy opublikował zdjęcia kompleksu Rydzyka

Jak donosi portal Super Express, związku z ostatnią rocznicą setnych urodzin Jana Pawła II w sanktuarium miało miejsce nabożeństwo Rodzin Radia Maryja. Wierni zgromadzili się w świątyni aby podziękować za pontyfikat Papieża Polaka.

Na nabożeństwie obecny był także ksiądz Adam Olasek, który to opublikował na swoim Twitterze zdjęcia z miasteczka Rydzyka. Nie ulega wątpliwości, że cały kompleks robi niemałe wrażenie na każdym, kto przyjeżdża do Torunia.

Jak informował portal Życie: JERZY OWSIAK STRACIŁ CIERPLIWOŚĆ. PREZES WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY STANOWCZO SKOMENTOWAŁ DZIAŁANIA POLICJI PODCZAS OSTATNIEGO STRAJKU

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI