Jerzy Owsiak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w naszym kraju. Od wielu lat prowadzi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, podczas których zbierane są pieniądze, aby wspomóc ochronę zdrowia w naszym kraju.

Jerzy Owsiak ma ogromne serce!

Jego czerwone okulary znają chyba wszyscy Polacy, ale i osoby spoza granic naszego kraju. Nie ulega wątpliwości, że Jerzy Owsiak ma ogromne serce i wielki zapał do pomocy potrzebującym.

Kiedy tylko w naszym kraju pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, Jerzy Owsiak natychmiast zdecydował się wspomóc polskie szpitale.

Prezes Fundacji WOŚP zakupił m.in. specjalistyczne łóżka oraz środki ochrony osobistej.

Ostatnio w mediach pojawiło się także wyzwanie, które zapoczątkował raper znany pod pseudonimem Solar. Mowa tutaj o Hot16Challenge2. Celem akcji, jest nagranie jednej zwrotki na temat panującej obecnie sytuacji oraz przekazanie pewnej kwoty na zbiórkę, która ma wspomóc polskie szpitale.

W akcji wzięło udział wiele osób, nie tylko znanych artystów, ale także dziennikarzy, komikow i polityków.

Maryla Rodowicz / YouTube

Prezes WOŚP wyjaśnia swoja decyzję

Jurek Owsiak odmówił wzięcia udziału w wyzwaniu. Podczas wywiadu udzielonego dla portalu Onet.pl dokładnie wytłumaczył czym podyktowana jest jego decyzja.

Jak się okazuje, jest to swego rodzaju strajk przeciwko temu, czego w ostatni weekend dopuściła się polska policja podczas strajku przedsiębiorców, który miał miejsce w Warszawie.

- Jeśli policja wychodzi przeciwko 100 proc. pokojowej demonstracji i tak się zachowuje, to wchodzimy w tym niebezpieczną machinę powtórki. A te powtórki niczego dobrego nie wróżą. Nonszalancja tego zachowania, bezmiar nieodpowiedzialności policji jest zatrważający – wyjaśnił Jerzy Owsiak.

Założyciel WOŚP pokreślił także, że takie zachowania policji są karygodne i niedopuszczalne w obecnych realiach. To, co działo się na ulicach stolicy podczas pokojowego protestu po prostu nie powinno mieć miejsca.

- Nie tak się powinno rozwiązywać nielegalne zgromadzenie, nie wykręcając ręce, używając gazu. Ci poszkodowani to nie byli kibice, doświadczeni i przygotowani do takiego starcia, tylko starsi ludzie – zakończył Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak / YouTube: Onet Rano

Jak informował portal Życie: JUŻ W TEGOROCZNE WAKACJE MOŻE PAŚĆ REKORD TEMPERATURY. SPECJALIŚCI SĄ ZGODNI, NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA UPALNE LATO

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI