Czy tego chcemy, czy nie, koronawirus ma ogromny wpływ na naszą rzeczywistość. Zmieniły się nasze wyjścia z domu, robienie zakupów, odwiedzanie aptek, lekarzy.

Nie możemy w wolnym czasie wyjść do kina czy na siłownię, nie odwiedzimy kosmetyczki ani fryzjera, piercera i salonu tatuażu. Każde wyjście z domu to konieczność zachowywania co najmniej 2-metrowych odległości od innych.

Dla ogólnego bezpieczeństwa obowiązuje również konieczność zasłaniania nosa oraz ust po wyjściu z domu. Te wszystkie niedogodności mają sprawić, że pandemia koronawirusa będzie się wolniej rozprzestrzeniać.

Trudna decyzja w sprawie Pol’and’Rock

Niezwykle trudne chwile czekają teraz organizatorów imprez masowych. Te są wstrzymane aż do odwołania, a osoby odpowiedzialne za ich przygotowanie nie łudzą się – w tym roku można zapomnieć o letniej zabawie tłumów na świeżym powietrzu.

Pol'and'Rock. Źródło: buszujacwcodziennosci.com
Pol'and'Rock. Źródło: buszujacwcodziennosci.com
Pol'and'Rock. Źródło: buszujacwcodziennosci.com

Zapadają kolejne ciężkie decyzje na najwyższych szczeblach organizacji. Jedną z osób, która również musiała podjąć niełatwą decyzję dotyczącą corocznego festiwalu, jest Jerzy Owsiak.

Twórca Fundacji WOŚP mimo wszelkich przeciwności losu organizuje festiwal Pol’and’Rock, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, od 1995 roku. Choć wielokrotnie przyszłość kolejnej edycji festiwalu stała pod znakiem zapytania – Jurek Owsiak zawsze stawał na rzęsach, by zawalczyć o Najpiękniejszy Festiwal Świata.

Teraz, ze względu na pandemię koronawirusa, musiał podjąć bardzo trudną decyzję. Jak ogłosił Owsiak, w tym roku dla bezpieczeństwa zrezygnuje ze zorganizowania imprezy w tradycyjnej formie, choć impreza była już niemal zorganizowana, znani byli już także wykonawcy.

„Niestety, chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. (…). Tu nie ma mocnych, to nie moment na zgrywanie bohaterstwa, to nie czas na wymyślanie sztuczek. My w Fundacji po prostu z pokorą pochyliliśmy głowy, zakasaliśmy rękawy i kiedy tylko wirus do nas przywędrował, wzięliśmy się do pomocy, na jaką jest nas stać. Powiedzieliśmy sobie - wygramy i wszyscy razem pójdziemy na spacer! Trzymamy się tego zdania bardzo mocno” – napisał Owsiak.

Pol'and'Rock. Źródło: polandrockfestival.pl
Pol'and'Rock. Źródło: polandrockfestival.pl
Pol'and'Rock. Źródło: polandrockfestival.pl

„Wierzymy bardzo, że na ten spacer będziemy mogli się udać, ale także, będąc realistami i przede wszystkim ludźmi odpowiedzialnymi - wiemy już dzisiaj, że ten spacer nie odbędzie się w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W Kostrzynie nad Odrą spotkamy się dopiero za rok, a więc w dniach 29-31 lipca 2021” – poinformował fanów.

„W dniach 30 lipca - 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata - internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków” – zaproponował setkom tysięcy Woodstockowiczów.

🌻 Do Przyjaciół Najpiękniejszego Festiwalu Świata - Festiwalu Pol’and’Rock 2020 🌻 Kochani! Znacie nas i wiecie, że...

Gepostet von Pol'and'Rock Festival am Montag, 27. April 2020

Przypomnij sobie o… NIECODZIENNA PROMOCJA ZNANEJ SIECI SKLEPÓW. PRZEZ BŁĄD SYSTEMU KLIENCI MOGLI SIĘ NAPRAWDĘ OBŁOWIĆ

Jak informował portal Życie: WYBORY KORESPONDENCYJNE. JEST OFICJALNE STANOWISKO POCZTY POLSKIEJ

Portal Życie pisał również o… KSIĄDZ UTRUDNIAŁ IM ZAWARCIE ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIEGO. POWODY SĄ ZADZIWIAJĄCE