Z roku na rok obserwujemy nieustannie rosnącą temperaturę. Zimy są coraz cieplejsze, a latem padają rekordowe temperatury. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Amerykanie nie spodziewali się takich temperatur!

Jak się bowiem okazuje na ekstremalne temperatury muszą przygotować się Amerykanie. Nikt chyba nie spodziewał się, że tegoroczne lato może być aż tak gorące!

Specjaliści z „The Weather Channel” poinformowali ostatnio, że do Stanów Zjednoczonych napłyną masy gorącego powietrza, które spowodują znaczny wzrost temperatury!

Co więcej, fala upałów ma do USA dotrzeć już niebawem i prawdopodobnie zagości tam na całe wakacje.

Jak donosi Super Express, ameykańscy eksperci są niemal pewni, że tegoroczne amerykańskie lato będzie po prostu ekstremalnie gorące!

Które regiony ucierpią najbardziej?

Według meteorologów na największe upały muszą przygotować się mieszkańcy stanów Oregon, Wyoming, Idaho, Waszyngton, Montana. Gorąco, chociaż w trochę mniejszym stopniu, będzie także w Utah i Nevadzie.

W tych regionach temperatury skoczą do naprawdę wysokich wartości. Obecnie najwyższa średnia temperatura zanotowana w stanie Idaho wynosi 30 stopni Celsjusza. W tym roku rekord ten może zostać pobity.

Pozostałe stany znajdujące się w USA również muszą przygotować się na bardzo wysokie temperatury. Anomalie pogodowe mają nie występować tylko w centrum Stanów Zjednoczonych.

Mimo, że każdy z nas lubi kiedy jest ciepło, to tak wysokie temperatury nie wróża nic dobrego. Prawdopodobnie Amerykanie będą musieli zmagać się z poważną suszą. Wysokie temperatury mogą także wywoływać inne, niebezpieczne zjawiska pogodowe jak np. gwałtowne burze.

Będzie gorąco! / www.panamatoday.com

Jak będzie wyglądać lato w naszym kraju?

Jak donosi Dziennik Zachodni już w czerwcu będziemy musieli zmagać się z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza. Niestety, ich konsekwencją będą gwałtowne i bardzo silne burze, które mogą przynieść wiele zniszczeń.

W lipcu temperatura nie odpuści i w niektórych dniach sięgnie nawet 40 stopni Celsjusza! Na obszarze całej Polski mogą występować burze, ale także zjawiska pogodowe, które dawniej były nam obce jak np. trąby powietrzne czy też cyklony.

W sierpniu gwałtowne zjawiska atmosferyczne będą już troszkę łagodniejsze, jednak to właśnie wtedy najbardziej odczujemy skutki suszy. Będzie bardzo duszno, a z nieba często będzie lał się żar.

Będzie gorąco! / worldatlas.com

Przypomnij sobie o… GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: CZY MOŻEMY JUŻ KUPIĆ POLSKIE TRUSKAWKI? OKAZUJE SIĘ, ŻE ŁATWO MOŻEMY SIĘ NABRAĆ. ROLNICY APELUJĄ O ROZWAGĘ

Portal Życie pisał również o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE