Truskawki są jednym z owoców, który Polacy wprost uwielbiają. Niestety, jak się okazuje w tym roku możemy mieć duże problemy z ich zakupem.

Rolnicy mają spore problemy

W wielu miejscach możemy już dostrzec informację o sprzedaży polskich truskawek. Co ciekawe, może mieć to niewiele wspólnego z prawdą.

Niestety, w tym roku warunki atmosferycznie nie sprzyjają temu, aby zbiory truskawek i innych warzyw oraz owoców były urodzajne. Rolnicy muszą bowiem zmagać się z suszą. Co więcej, ostatnio w wielu miejscach Polski wystąpiły lokalne przymrozki, co też odbiło się skutkiem na plonach.

Truskawki będą bardzo drogie! / www.kalendarzrolnikow.pl/

Ceny mocno pójdą w górę

Czego w takim wypadku możemy się spodziewać? Jak się okazuje, musimy być gotowi na zawrotne ceny, nie tylko truskawek ale również pozostałych owoców i warzyw sezonowych.

Jak donosi portal Wirtualna Polska wiele osób zdecydowało się więc na dość przebiegły zabieg. Sprowadzają bowiem truskawki zza granicy i sprzedają je opatrzone etykietą „polskie truskawki”.

Dlaczego tak się dzieje? Powód jest bardzo prosty. Na sprowadzonych truskawkach można zarobić więcej, bowiem można je taniej kupić od hurtownika, a klienci również chętniej kupią je od nas, ponieważ ich cena będzie o kilka złotych niższa.

Obecnie ceny prawdziwych polskich truskawek kształtują się na poziomie od 18 do aż 22 złotych za kilogram. Te sprowadzone z Włoch są natomiast sprzedawane już za 15 złotych. Różnica jest więc istotna.

Sprowadzane są obecnie ogórki oraz ziemniaki, które tak chętnie kupujemy w marketach jako „młode polskie ziemniaki”.

Czy w takim razie możemy w tym roku liczyć na prawdziwe polskie sezonowe owoce i warzywa?

Truskawki będą bardzo drogie! / southwestjournal.com/

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT