Krzywy Las koło Gryfina w województwie zachodniopomorskim od wielu lat przyciąga zapalonych zwolenników leśnej turystyki oraz spędzania czasu na łonie natury. Nie brakuje wśród nich także poszukiwaczy mocnych wrażeń, którzy mają nadzieję na rozwikłanie tajemnicy tego niezwykłego miejsca.

Teraz Krzywy Las został wyróżniony przez brytyjski dziennik "Daily Mail" jako jeden z dziewięciu najbardziej magicznych lasów na świecie. To miejsce wprawia w zdumienie wszystkich, którzy je odwiedzają. Do dziś nie wiadomo bowiem, co stoi za jego niezwykłym wyglądem.

Krzywy Las swoją sławę zawdzięcza krzywym drzewom, które w nim rosną. Chodzi tu o sosny z pniami wygiętymi w kształt łuku. W lesie rośnie ich około stu.

Najbardziej zaskakujący jest fakt, że wszystkie drzewa są skrzywione w tę samą stronę i wygięte dokładnie pod tym samym kątem - 90 stopni w kierunku północnym. Nad tymi niezwykłymi krzywiznami pnie kierują się wprost ku górze.

Historia powstania tego magicznego lasu do dziś wzbudza wiele wątpliwości, a przyczyna nietypowego wygięcia rosnących w nim drzew nadal pozostaje nieznana. Mieszkańcy tamtejszych okolic mają jednak swoje hipotezy na ten temat.

Lidia Kmiecińska, starszy specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Gryfino, jest przekonana o tym, że specyficzne wygięcie pni to dzieło człowieka. To właśnie ingerencja człowieka miała sprawić, że drzewa zacznęły rosnąć krzywo:

(…) potem wygięte pnie można było wykorzystać do produkcji elementów o łukowatym kształcie. Być może były to elementy mebli, na które składają się fantazyjnie wyprofilowane łuki.

A może takich elementów używano do produkcji sań rogatych, popularnych w XIX wieku. Jeden z mieszkańców miejscowości położonej niedaleko Krzywego Lasu zasugerował, że kiedyś niedaleko mieściła się mała wytwórnia takich sań.

Teorii na temat powstania Krzywego Lasu jest jednak więcej. Niektórzy twierdzą, że za niezwykłe ukształtowanie drzew odpowiadają zjawiska nadprzyrodzone. Kmiecińska potwierdza, że do jej uszu dotarły takie hipotezy:

Wśród wielu głosów usłyszeć można było nawet takie, że to efekt działania sił nadprzyrodzonych czy kosmicznych mocy.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... SYNOPTYCY WYDALI RANO PILNE OSTRZEŻENIA. JEŚLI WYCHODZISZ Z DOMU, BĄDŹ BARDZO OSTROŻNY

Warto sobie przypomnieć... 7 LAT TEMU TYTAJ BYŁO SKŁADOWISKO ODPADÓW. A TERAZ ŻYJĄ ZAJĄCE I BAŻANTY DZIĘKI 1 OSOBIE

Portal "Życie" informował także o... CZTERY DOBY POSZUKIWAŃ GRZYBIARZA. CO STAŁO SIĘ Z 81-LATKIEM?