IMGW co jakiś czas wydaje ostrzeżenia dla mieszkańców Polski przed niekorzystnymi i niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. Tak też jest i dzisiaj.

Synoptycy wydali alerty tuż po godzinie 7 rano, a przygotowały je dwie stacje bazowe – we Wrocławiu i Krakowie. Komunikaty zostały skierowane do mieszkańców południowej Polski.

Konkretnie chodzi o województwa: świętokrzyskie, łódzkie, opolskie, wielkopolskie i małopolskie. Alerty dotyczą również części Śląska, m.in. powiatu tarnogórskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i częstochowskiego, w tym samej Częstochowy.

Jakie zagrożenia pogodowe przewidują synoptycy?

Chodzi głównie o opady marznącego deszczu i marznącej mżawki. Z pozoru to niewielkie zagrożenie, ale nie wolno go bagatelizować.

Wspomniane warunki atmosferyczne mogą powodować zjawisko gołoledzi na drogach. To oznacza, że jezdnie i chodniki będą bardzo śliskie. Nieostrożność kierowców czy brawura z miejsca oznaczać będą kolizje i wypadki.

Na szczęście wydane alerty są ograniczone czasowo. W niektórych miejscach warunki wrócą do normy już po godzinie 11. Z kolei miejscami ostrożność musimy zachować aż do popołudnia, do ok. godziny 16.00.

Prognoza pogody na weekend

Ze wspomnianymi wyżej warunkami nie powinniśmy mieć już problemu aż do końca tygodnia. Prognozy pogody nie przewidują bowiem żadnych opadów.

Od czwartku aż do niedzieli w większości Polski spodziewać się można słońca lub miejscowych, lekkich zachmurzeń.

Jeśli chodzi o temperaturę – zdecydowanie cieplej będzie na zachodzie. W Szczecinie temperatura oscylować będzie do nawet 6, 7 stopni Celsjusza.

Na wschodzie Polski maksymalna temperatura będzie wynosić około 3 stopni.

Polecamy także: NADPRZYRODZONE ZJAWISKA W AUSTRALII. SERIA NIEZWYKŁYCH POGODOWYCH ZDARZEŃ, KTÓRE DAJĄ DO MYŚLENIA

Może zainteresuje Cię to: IMGW WYDAŁ NAD RANEM NIESPODZIEWANE OSTRZEŻENIA PIERWSZEGO STOPNIA. OBEJMUJĄ POŁOWĘ POLSKI

Portal "Życie" informował o: ZNALEZIONO NOWY SPOSÓB NA OMINIĘCIE HANDLU. CZY TO OZNACZA, ŻE KOLEJNE SKLEPY BĘDĄ CZYNNE W NIEDZIELĘ