Trwające od października pożary w Australii sieją zniszczenie na całym kontynencie. Tysiące strażaków walczy z żywiołem, który zabiera wszystko, co spotyka na swej drodze. Na tę chwilę szacowane zniszczenia są ogromne.

Ogień strawił obszar około 10 milionów hektarów. Prawie 2000 domów mieszkalnych zostało zniszczonych, a z miast najbardziej zagrożonych przeprowadzane są ewakuacje.

Stolica Australii zniszczona przez ogromną burzę gradową

To nie koniec kataklizmów, które dotknęły Australię. Zgodnie z informacji przedstawianymi przez telewizję CNN, w poniedziałek 20 stycznia doszło do kolejnej anomalii.

Przez stolicę Australii przeszła ogromna fala deszczu oraz gradu. Kule gradowe były tak duże, że ulice, witryny sklepowe i samochody Canberry zostały zniszczone.

Jak podają media, kule gradowe były wielkości piłek do gry w golfa. Choć cała sytuacja trwała zaledwie 15 minut, straty są naprawdę ogromne.

Niebezpieczna burza piaskowa

Jak się okazuje, to nie koniec. Zgodnie z danymi podanymi przez australijskie Biuro Meteorologiczne, burza jest w dalszym ciągu aktywna. Aktualnie przemiesza się w stronę takich miast jak: Sydney, Newcastle i Wollongong.

Zaledwie kilka godzin przed burzą gradową doszło do kolejnego niebezpiecznego zjawiska. Stan Nowej Południowej Walii dotknięty został przez burzę, choć tym razem nie gradową, a piaskową.

Podmuchy wiatru, które przenosiły ziemie i kurz miejscami były tak ogromne, że ich wysokość dochodziła do aż do 30 metrów.

Nagłe powodzie

Pod koniec ubiegłego tygodnia, wschodnia część Australii dotknięta została ulewnymi opadami. Ilość wody, która spadla na tamtejsze tereny była tak ogromna, że w zaledwie kilka godzin, ilość deszczu, który spadł, była trzy razy większa niż przeciętna miesięczna wartość opadów.

Przypomnij sobie o: SPRAWDZA SIĘ KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA JACKOWSKIEGO. PRZEWIDZIAŁ NAJBLIŻSZE LOSY POLSKI I ŚWIATA

Jak informował portal "Życie": NIEBO NAD PÓŁNOCNĄ PÓŁKULĄ ZIEMI W WIELU MIEJSCACH ZAUWAŻALNIE ZMIENIŁO KOLOR

Portal "Życie" pisał również: ŻONA GWIAZDORA „TAŃCA Z GWIAZDAMI” OPUBLIKOWAŁA ROMANTYCZNE ZDJĘCIE. PARA WYGLĄDA NAPRAWDĘ UROCZO