IMGW co jakiś czas ostrzega Polaków przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ich alerty są niezwykle ważne i należy podchodzić do nich z pełną powagą.

Tym razem meteorologowie przewidzieli warunki, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu. Tak bowiem należy odczytywać fakt, iż są to zagrożenia pierwszego stopnia.

Alerty wydane na 17 stycznia

Alerty wydane na 17 stycznia dotyczą niskiej, gęstej mgły, która może ograniczać widoczność do 100 metrów. Takie warunki są niezwykle trudne dla kierowców i łatwo wtedy o kolizję.

Sytuacji nie ułatwia fakt, że mgła może w niektórych miejscach marznąć. A to z kolei spowoduje, że jezdnie będą śliskie.

Gdzie można spodziewać się takich warunków? IMGW ostrzega osiem województw: mazowieckie, małopolskie, lubelskie, śląskie, podkarpackie, opolskie, świętokrzyskie oraz dolnośląskie.

Jak łatwo zauważyć, wydane ostrzeżenia dotyczą głownie południowej i wschodniej Polski. Mieszkańcy pozostałych terenów nie muszą się dziś martwić.

Wręcz przeciwnie – na zachodzie i północy w większości miejsc panuje pogodna aura, niebo jest czyste, a temperatura waha się od 6 do nawet 11 stopni Celsjusza.

W weekend pogoda nieco się pogorszy. Warto więc wykorzystać piątek na aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu.

Portal Życie pisał również o… NIEWIARYGODNE. PACJENT OTRZYMAŁ SPLEŚNIAŁE JEDZENIE W POLSKIM SZPITALU. SYTUACJĘ UWIECZNIŁ NA ZDJĘCIU

Przypomnij sobie o… ZA TAKIE PIENIĄDZE NIE DA SIĘ NORMALNIE ŻYĆ. PODANO WYSOKOŚĆ NAJNIŻSZEJ EMERYTURY

Jak informował portal Życie: TEGO JESZCZE NIE BYŁO. PROBOSZCZ CHCE WYCIĄĆ DRZEWA NA OSIEDLU, BO PRZESZKADZAJĄ MU W PROCESJI