Drzewo moringa, zwane także drzewem chrzanowym, występuje na terenach północno-zachodnich Indii i Pakistanu. Drzewo jest prawdziwą bombą witaminową. W składzie tej rośliny możemy znaleźć takie witaminy jak: witaminę A, witaminę C, tiaminę (witamina B1), ryboflawinę (witamina B2) oraz niacynę (witamina B3).

Jak podaje portal „Nie fejki”, roślina ta „bije” składem wszystkie nasze rodzime warzywa. Podobno, w roślinie znajduje się aż cztery razy więcej witaminy A niż w marchwi, jest bogatsza siedmiokrotnie od pomarańczy w witaminę C, a nawet zawiera 25 razy więcej żelaza niż szpinak!

Jak się okazuje, nie tylko liście tego drzewa dają się wykorzystać. Zarówno korzenie, kora, owoce i kwiaty drzewa moringa, stosowane są w kuchni jako dodatek do jogurtów, koktajli czy sałatek.

Z wydobywanego z drzewa moringa oleju, tworzy się kosmetyki, biopaliwo, a także, sam olej wykorzystywany jest jako środek oczyszczający zanieczyszczoną wodę.

Roślina, z względu na swoje wyjątkowe właściwości, ma wiele zastosowań. Wprowadzona do diety wpływa na kondycję naszych włosów i paznokci. Dodatkowo, jest świetnym środkiem, który pomaga zwalczać migrenę.

Drzewo mirunga poprawia także samopoczucie i korzystnie wpływa na sen. Mało tego, wzmacnia nasz układ odpornościowy, a stosowana rano, pobudza trzy razy bardziej niż kawa.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... PRODUKTY, KTÓRYCH NIE POWINNO SIĘ SPOŻYWAĆ NA CZCZO. MOGĄ SZKODZIĆ, A NAWET POWODOWAĆ POWAŻNE PROBLEMY

Portal "Życie" informuje także... ZIELONA CZĘŚĆ ZIEMNIAKA MOŻE MIEĆ NEGATYWNY WPŁYW NA ZDROWIE. ZAWSZE WARTO JĄ WYRZUCAĆ

Warto sobie przypomnieć... KOLOR OCZU ZDRADZA CHARAKTER CZŁOWIEKA. JAKIMI OSOBAMI SĄ POSIADACZE POSZCZEGÓLNYCH BARW TĘCZÓWEK