Skrzydłokwiat jest rośliną, która nie tylko pięknie wygląda, ale charakteryzuje się też bardzo pozytywnym wpływem na zdrowie człowieka. W dodatku bardzo łatwo się ją hoduje. Warto poznać dobroczynne działanie skrzydłokwiatu i jak najszybciej powitać go w swoim domu.

Ta roślina charakteryzuje się pięknymi kwiatami, które kwitną od początku lata do października. Skrzydłokwiat, który będzie miał zapewniony odpowiednią wilgotność, może cieszyć oczy swoim białym kwiatostanem nawet przez całą zimę. Jednak ta roślina znana jest przede wszystkim ze swoim prozdrowotnych właściwości. Warto poznać te najważniejsze.

Wspaniały żywy filtr powietrza – skrzydłokwiat pochłania groźne toksyny

Badania przeprowadzone przez NASA wykazały, że skrzydłokwiat ma zdolność wchłaniania pięciu groźnych związków obecnych w naszych mieszkaniach. Należą do nich: formaldehyd, benzen, ksylen, trichloroeten oraz tlenek węgla, czyli czad.

Pochłania promieniowanie wydzielane przez urządzenia elektryczne i elektroniczne

Warto go więc ustawić w pomieszczeniu, gdzie stoi telewizor, komputer czy drukarka. Ze względu na swoje właściwości skrzydłokwiat to doskonała roślina do biura.

Skrzydłokwiat nawilża powietrze

Oddając wilgoć do otoczenia, roślina delikatnie nawilży powietrze w mieszkaniu (w pomieszczeniu lepiej mieć ich kilka). To ważne szczególnie zimą, kiedy suche powietrze szczególnie daje się we znaki. Żeby skrzydłokwiat spełnił swoją rolę, musi być podlany a jego liście wolne od kurzu.

Pochłania zarodniki pleśni

Z tego względu jest bardzo polecany do domów osób z alergią i mających problemy z układem oddechowym.

Skrzydłokwiat emituje dobrą energię

Według feng shui najwięcej pozytywnej życiodajnej energii (tzw. energii chi) wytwarzają rośliny kwitnące oraz dużych rozmiarów. Skrzydłokwiat kwitnie bardzo długo, a jego kwiaty utrzymują się nawet przez trzy miesiące. Roślina nie należy również do najmniejszych – w zależności od odmiany osiąga od 30 cm do metra wysokości, wszerz rozrasta sie do około metra.

ŻYCIE informowało również o: OBAWY PRACOWNIKÓW. TAJEMNICZA SUBSTANCJA WPŁYNIE NA ICH ŻYCIE I ZDROWIE?!

Sprawdź także: PROBLEMY W UPRAWIE STORCZYKÓW. JAK UNIKNĄĆ USYCHANIA I ŻÓŁKNIĘCIA LIŚCI?

Źródło: „onet.pl”