Z oczu możemy wyczytać naprawdę wiele. Przede wszystkim należy pamiętać, że choć emocje możemy ukryć na twarzy, a nawet w języku ciała, to w oczach są one widoczne jak na dłoni. Wiadomo, kiedy jesteśmy smutni, kiedy sztucznie się uśmiechamy, kiedy się gniewamy.

Choć powiedzenie, że kolor oczu może zdradzać wiele na temat charakteru, wydaje się niektórym wręcz absurdalnie, to jednak jest prawdą. Co więcej, nawet naukowcy sprawdzali jego prawdziwość i została ona potwierdzona. Ostatnie badanie przeprowadzono w 2018 roku w Los Angeles. Naukowcy przebadali ponad 1000 kobiet w wieku 16-35 lat, które odpowiadały na pytania dotyczące ich obserwacji na temat różnych kolorów oczu oraz tego, jak wpływają na osobowość danego człowieka.

Oczy brązowe

To kolor ciepły i tacy są posiadacze brązowych oczu – zazwyczaj są mili dla innych, bardzo towarzyscy. Dodatkowo wykazują się sporą pewnością siebie i niezależnością. Warto im zaufać. Silnie związują się z innymi, a przyjaźń wiele dla nich znaczy. Lubią poznawać innych, są kontaktowi. Wobec bliskich lojalni.

Oczy piwne

Piwne oczy to zmieszanie odcieni brązu oraz zieleni. Osoby posiadające piwne tęczówki są bardzo odważne, skupione na swoich zadaniach i zdeterminowane. Ci, którzy mają bardziej zielone oczy, lubią żartować, zaś osoby o mocniej brązowych tęczówkach są przyjaźnie nastawione wobec innych. Tacy ludzie potrafią być egoistyczni, dążąc do celu po trupach, wiedzą także, jaką siłę mają w sobie. Wielu porywaczy pa piwne oczy.

Oczy niebieskie

Osoby o niebieskich oczach pozostają skupione na swoich zadaniach, zwykle są opanowane i spokojne, wręcz chłodne. To ludzie o charakterze intelektualistów i dużej odwadze oraz charyzmie. Lubią konkurować, potrafią być egoistami, ale na co dzień mają raczej wesoły charakter. Są bardzo wytrzymali, dzięki czemu dadzą sobie radę z każdą przeciwnością i w każdym otoczeniu.

Oczy bursztynowe

Posiadacze oczu bursztynowych mają tęczówki o mocnym złotym lub żółtym akcencie z dodatkiem brązu. Kolor żółty jest ciepłą barwą, zaś osoby o oczach bursztynowych są jeszcze cieplejsze niż posiadacze oczu brązowych. To osoby bardzo towarzyskie, miłe i czarujące, zazwyczaj idealni rozmówcy. Dodatkowo myślą poza schematami i są bardzo inteligentne.

Oczy zielone

Posiadacze „kocich oczu” to często osoby tajemnicze, ale także pewne siebie. Przez to czasem sprawiają błędne wrażenie aroganckich. Roztaczają wokół siebie atmosferę przygody i niebezpieczeństwa, mają niezwykły seksapil. Ci ludzie są inteligentni i cierpliwi, ale niemal nie okazują emocji – dobrze chowają je w sobie. Potrafią być zmysłowi i namiętni, a w życiu cenią sobie przyjemność, a także akceptację oraz swobodę.

Oczy szare

W istocie jest to odmiana oczu niebieskich, a posiadacze szarych oczu w wielu aspektach są tacy jak ludzie o niebieskich oczach – mili i spokojni. Jednak osoby o szarym kolorze oczu często nie są pewni własnych emocji oraz uczuć. Starają się nie odbiegać od norm, ale nie zawsze potrafią zrozumieć sami siebie. Często są wyrachowani.

Oczy czarne

Posiadają je zazwyczaj osoby bardzo tajemnicze, o wybuchowym, niestabilnym charakterze. Są zazwyczaj impulsywne i odważne. Mocno oddają się swoim pasjom.

Co sądzicie o tym opisie?

Przypomnij sobie o… MĘŻCZYZNĘ POLIZAŁ PIES, LEKARZOM NIE UDAŁO SIĘ GO ODRATOWAĆ. BYŁ OKAZEM ZDROWIA

Jak informował portal Życie: CHŁOPIEC O WIELKIM SERCU. MAŁY OLEK JEST WZOREM DO NAŚLADOWANIA

Portal Życie pisał również o… PIES NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA. RASY, W KTÓRE CZŁOWIEK INGEROWAŁ NAJBARDZIEJ