Człowiek jako najpotężniejsze zwierzę na ziemi, ingeruje we wszystko. Ludzkość, potrafi dostosować wszystko pod swoje upodobania.

Na przestrzeni lat, nasze upodobania w stosunku do zwierząt zmieniły się, aby sprostać oczekiwaniom ludzi, człowiek postanowił ingerować w geny psów, dzięki czemu powstały rasy, które są efektem krzyżowania najbardziej pożądanych cech. Oto kilka z nich:

Pekińczyk

Jednym z najbardziej zmodyfikowanych psów są pekińczyki. Ich przodkami są wywodzące się z Japonii wilki. Ze względu na silną modyfikację, pekińczyk narażone są na szereg chorób genetycznych takich jak: wodogłowie, rozszczep podniebienia, problemy z oddychaniem, owrzodzenie rogówki i wypadanie gałki ocznej czy kamienie nerkowe.

Cavalier

Te pochodzące z Wielkiej Brytanii psiaki, niegdyś były tzw. „pieskami salonowymi”. Zostały przystosowane tak, aby dotrzymywały towarzystwa na dworze, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca.

Musiały być po prostu małe. Z tego powodu, Cavaliery cierpią na problemy neurologiczne. Czaszki cavalierów są zbyt małe, by pomieścić mozg psa. Z tego powodu część mózgu psa, szuka „wyjścia: poprzez potylicę. Choroba ta ma nawet soja nazwę, jest nią Syndrom Arnolda-Chiari.

Mops

Podobnie jak cavalier, mops stworzony został po to, by dotrzymywać towarzystwa. Kiedy cavalier gościł na dworach królewskich w Wielkiej Brytanii, Mops królował na dworach cesarzy chińskich.

Najbardziej charakterystyczną cecha mopsa jest jego krótki pysk i wystające oczy. Cechy te sprawiają, że mopsy mają często problemy z oddychaniem, a także cierpią na szereg problemów związanych z oczami.

Basset

Cecha charakterystyczna bassetów jest ich długi tułów. Przez zbyt wydłużony kręgosłup, psy te cierpią na zwyrodnienia kręgosłupa. Dodatkowo, psiaki te mają długie, zwisające uszy, które często dopadają infekcje, wywołane przez bakterie beztlenowe, które rozwijają się pod uszami.

Przypomnij sobie o… MAŁASZYŃSKI ZAMIEŚCIŁ WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH. "WCIĄŻ CIĘ KOCHAM"

Jak informował portal Życie: MĘŻCZYZNĘ POLIZAŁ PIES, LEKARZOM NIE UDAŁO SIĘ GO ODRATOWAĆ. BYŁ OKAZEM ZDROWIA

Portal Życie pisał również o… SPEKTAKULARNA UCIECZKA REPORTERA PRZED ŚWINIĄ. TRUDNO SIĘ NIE ROZEŚMIAĆ [WIDEO]