Jonathan Jones od urodzenia cierpi na daltonizm. Choroba sprawia, że chłopiec nie widzi wszystkich barw. Przez kilkanaście lat nie miał pojęcia, jak wygląda świat w kolorze!

Wszystko zmieniło się podczas zwyczajnej lekcji przyrody. To właśnie wtedy dyrektor szkoły, w której uczy się Jonathan, użyczył mu swoich okularów.

Warto wspomnieć, że mężczyzna cierpi na to samo zaburzenie co Jonathan. Na rynku istnieją jednak specjalne okulary, które pozwalają takim ludziom dostrzec pełną paletę kolorów. To właśnie takimi wyjątkowymi okularami dysponował dyrektor. Dzięki temu Jonathan miał szansę ujrzeć świat w kolorze.

Film, na którym oczarowany chłopiec nie może powstrzymać łez szczęścia, szybko obiegł cały świat. Reakcja chłopca, który po raz pierwszy w życiu widzi kolory, jest naprawdę wzruszająca!

Rodzice Johnatana obiecali synowi, że dostanie takie okulary. Niestety nie było ich stać na drogi zakup. Jego mama opublikowała zatem w sieci wideo z reakcją chłopca i rozpoczęła zbiórkę.

W ciągu zaledwie czterech dni udało jej się zgromadzić wielokrotność potrzebnej kwoty. Od poniedziałku rano kampania zebrała ponad 25 000 dolarów. Reakcja ludzi przeszła najśmielsze oczekiwania. Mama chłopca komentuje:

Otrzymaliśmy wiele par okularów podarowanych Jonathanowi i wykorzystamy 100% przekazane środki na zakup okularów dla tych, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić.

Do rodziców chłopca zgłosiła się także firma produkująca okulary dla daltonistów. Wzruszeni pracownicy zaoferowali, że za darmo dopasują każdą zakupioną parę okularów. W ten sposób wyjątkowe okulary będą mogły trafić do większej liczby osób.

Na portalu "Życie" zobaczysz również... JEDEN TUŁÓW, DWIE GŁOWY, TRZY RĘCE. NARODZINY BLIŹNIĄT SYJAMSKICH W INDIACH TO PRZYPADEK JEDEN NA MILION [ZDJĘCIA]

Portal "Życie" informuje także... ODWRÓCONE DO GÓRY NOGAMI ZDJĘCIA GWIAZD ZALEWAJĄ INSTAGRAM. CO CHCĄ NAM PRZEZ TO POWIEDZIEĆ

Warto sobie przypomnieć... MIASTA ROZDAJĄ PIENIĄDZE NA REMONT. KAŻDA RODZINA MOŻE OTRZYMAĆ NAWET 40 TYS. ZŁ. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ