Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Ksiądz jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Tadeusz Rydzyk to duchowny zajmujący się różnego typu działalnością. Niektóre jego posunięcia spotykają się z aprobatą wiernych, inne potrafią wzbudzać spore kontrowersje.

Duchowny ma już 75 lat. Radio Maryja, które założył, ma już prawie 30 lat. Jednak przed realizacją swojego pomysłu zajmował się inną pracą.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: fakt.pl
Tadeusz Rydzyk. Źródło: fakt.pl
Tadeusz Rydzyk. Źródło: fakt.pl

Przeszłość Tadeusza Rydzyka

Tadeusz Rydzyk piastował różne stanowiska, m.in. nauczyciela religii w Szczecinku oraz Toruniu. Duchowny bywał dość nerwowy.

Był również duszpasterzem akademickim, zaś w 1986 roku zdecydował się na wyjazd do Włoch, a później – do Niemiec.

Duchowny poinformował swoich słuchaczy o tym, jak obchodzona będzie setna rocznica urodzin Jana Pawła II w Toruniu. Przy okazji zebrało mu się na wspomnienia.

Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube
Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube
Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube

- Pamiętajmy też i przypominajmy innym o spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej.(...) Już najwyższy czas wracać do kościołów. Zachowajmy przepisy sanitarne i nie panikujmy, nie bójmy się. (...) Zaś co do Komunii św. na rękę również uważajmy. Mocno sobie przemyślmy czy ten sposób sprawia, że jeszcze bardziej kochamy Pana Jezusa? Mamy odpowiedni respekt, bojaźń Bożą? Czy bliższe jest to różnym, nieraz ogromnym nadużyciom? – zastanawiał się publicznie.

- Mówię o tym, ponieważ pracując w Niemczech widziałem te nadużycia i bardzo ostrzegam przed Komunią św. na rękę. To jest Bóg Żywy i Prawdziwy. Pamiętajmy i przypominajmy innym – podkreślał.

Przypomnij sobie o… BLISKI KOLEGA JANA PAWŁA II SKOŃCZYŁ NIEDAWNO STO LAT. ZNAŁ KAROLA WOJTYŁĘ JUŻ OD GIMNAZJUM. PODZIELIŁ SIĘ BEZCENNYMI WSPOMNIENIAMI O PAPIEŻU

Jak informował portal Życie: IMGW WYDAŁ OSTRZEŻENIA PIERWSZEGO STOPNIA. JAKICH WOJEWÓDZTW DOTYCZY? METEOROLODZY SĄ ZDUMIENI, NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEJ POGODY W ŚRODKU WIOSNY

Portal Życie pisał również o… FRANCISZEK PIECZKA OPOWIADA O ŻYCIU W CZASIE PANDEMII. JAK W OBECNEJ SYTUACJI RADZI SOBIE ZNANY POLSKI AKTOR: "WSZYSTKO MOŻE SIĘ TAK SZYBKO SKOŃCZYĆ"