Franciszek Pieczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych aktorów w Polsce. Mężczyzna urodził się w 1928 roku, a więc w tym roku skończył 92 lata! Wspaniałe jest to, że nadal jest w świetnej formie.

Kariera aktora jest godna podziwu

Aktor ma na swoim koncie wiele znanych i kultowych ról. Jednak nie ulega wątpliwości, że wszyscy, niezależnie od pokolenia, doskonale kojarzymy go z ulubionego serialu tysięcy Polaków „Czterej pancerni i pies”.

Franciszek Pieczka wcielił się tam w rolę Gustlika. To właśnie dzięki tej kreacji, kariera aktora mocno ruszyła.

Nie możemy jednak zapominać, że aktor zagrał również w takich filmach jak „Ósmy dzień tygodnia”, „Dzieje mistrza Twardowskiego” czy „Aktor Pana Boga” i wielu, wielu innych.

Mimo swojego wieku aktor odznacza się niezwykłym poczuciem humoru i dystansem, zarówno do siebie, jak i do życia.

Franciszek Pieczka / plejada.pl

Jak aktor radzi sobie w obecnym czasie?

Franciszek Pieczka w ostatnim czasie wypowiedział się na temat pandemii. Co myśli o całej sytuacji znany aktor? I jak radzi sobie w tym trudnym dla wszystkich czasie?

- Mam nadzieję, że ludzie zmądrzeją po tym doświadczeniu i zaczną na siebie spoglądać przyjaźniej. Wszystko może się tak szybko skończyć – powiedział aktor w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”.

Jak się okazuje, Franciszek Pieczka przestrzega zaleceń wydawanych przez rząd. Ze względu na swój wiek, woli nie narażać się na kontakt z ludźmi i ostatni czas spędza z rodziną w domu.

- Z racji wieku i ograniczeń czas pandemii spędzam w gronie rodziny, która dba, bym nie zachorował – przyznał Franciszek Pieczka.

Co więcej, aktor zaznacza, że obecna sytuacja nie powoduje u niego niepokoju. Jak podkreślił spokój odnajduje dzięki wierze.

- Spokój daje mi wiara. Wiem, że życie nie kończy się po śmierci. Ostatnio przeczytałem, że z koronawirusa wyleczona została 103-letnia Włoszka. Mam jeszcze 11 lat przed sobą – dodał żartobliwie Franciszek Pieczka.

Franciszek Pieczka / kultura.onet.pl

Zobacz także: NAJBARDZIEJ KULTOWE SERIALE Z OKRESU PRL. ZNALI JE WSZYSCY POLACY. CZY PAMIĘTASZ TE PRODUKCJE

Może zainteresuje Cię to: KTO PAMIĘTA FILMY BAREI, RĘKA DO GÓRY. Z OKAZJI URODZIN PRZYPOMINAMY JEGO KULTOWE DZIEŁA

Portal "Życie" informował o: WIDZOWIE DOWIEDZĄ SIĘ, JAKI JEST TESTAMENT LUCJANA Z "M JAK MIŁOŚĆ". MINĘŁY 3 LATA ODKĄD ODSZEDŁ WITOLD PYRKOSZ WCIELAJĄCY SIĘ W JEGO ROLĘ