Choć na rynku możemy znaleźć mnóstwo chemicznych preparatów, które zgodnie z zapewnieniami producenta mają nam pomóc pozbyć się zanieczyszczeń z wnętrza pralki i wszystkich jej podzespołów to bardzo często wyrzucamy pieniądze w błoto, a nasz automat wciąż straszy brudem i zanieczyszczeniami za każdym kolejnym praniem.

Jak w szybki i tani sposób wyczyścić pralkę?

Czasem naprawdę czyszczenie wnętrza pralki automatycznej może przysporzyć jedynie bólu głowy. Niegdyś gospodynie domowe nie miały tak wielkiego problemu – w dobie prania ręcznego, czy pralki półautomatycznej typu Frania nie istniał przymus oczyszczania tego sprzętu z nagromadzonych zanieczyszczeń.

Wejście na rynek pralek całkowicie automatycznych i ich istnienie w każdym domu zaczęło wiązać się z regularnym jej oczyszczaniem z brudu.

Nic dziwnego, wystarczą pobieżne oględziny, by dowiedzieć się, ile brudu, zanieczyszczeń i bakterii kryje się w zakamarkach pralki, szczególnie w uszczelkach i filtrach. Strach pomyśleć, jak brudna musi być pralka tam, gdzie nie mamy dostępu w ogóle.

Stąd pomysł producentów z branży chemicznej na stworzenie osobnej gałęzi środków do czyszczenia. Często są jednak one nieskuteczne, a ich głównym działaniem ma być zmiękczanie wody, by nie osadzał się kamień.

5 trików, które wydłużą życie pralki!

Przede wszystkim trzeba zająć się drzwiami pralki i zostawiać je po każdym praniu uchylone, by pralka wewnątrz nie złapała pleśni przez za dużą wilgotność.

Warto również utrzymywać w czystości uszczelniającą gumę, czyli tzw. fartuch. To w nim osadzają się głównie zanieczyszczenia i resztki z ubrań. Gumę trzeba czyścić mokrą szmatką z detergentem, a przy grubszych zabrudzeniach użyć sody z octem.

źródło: Google

Jak wyczyścić bęben i wnętrze pralki? Niezwykle prosto – wystarczą dwa opakowania kwasku cytrynowego lub pół litra octu spirytusowego, opakowanie sody oczyszczonej i jeden cykl prania w najwyższej temperaturze.

Podobnie można wyczyścić pojemnik na proszek. Wystarczy wyciągnąć go z pralki zgodnie z instrukcją producenta, wrzucić do roztworu sody z octem i zostawić na godzinę, a potem umyć pod bieżącą wodą.

Na koniec zostaje tzw. filtr pralki. Trzeba sprawdzić, gdzie się znajduje – to zależy od modelu pralki – ładowana od dołu i od góry mają go w różnych miejscach. Po wyciągnięciu dokładnie wyczyścić, zebrać ewentualne zanieczyszczenia i resztki.

Dzięki tym sposobom pralka będzie czysta i jak nowa długi czas!

źródło: Google

To też może cię zainteresować: DODAJ KAWĘ DO PRANIA, A EFEKT Z PEWNOŚCIĄ CIĘ ZASKOCZY. SUPER TRIK

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WYSTARCZĄ TYLKO DWA SKŁADNIKI, BY ZNACZĄCO POPRAWIĆ STAN NASZYCH WŁOSÓW. PATENT, KTÓRY ZNAJĄ NASZE PRABABCIE

O tym się mówi: BĘDZIE PROBLEM Z OGLĄDANIEM KANAŁÓW TELEWIZYJNYCH W CZERWCU. POLACY MUSZA PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY, CO TO JEST REFARMING TELEWIZJI