Taka wiele z nas zapomina, że nie trzeba wcale sięgać po drogie, drogeryjne wynalazki pełne chemicznych składników, które często zamiast pomagać naszym włosom tylko dodatkowo je niszczą i oblepiają ze względu na występowanie silikonów. Coraz większa liczba kobiet stara się stosować świadomą pielęgnację ciała i włosów, by nie wprowadzać do organizmu szkodliwych substancji, a jednocześnie móc zadbać o swój wygląd i samopoczucie. W końcu – jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Spory udział w skłonieniu się do „włosingu” – bo tak nazywa się zjawisko świadomej pielęgnacji włosów składnikami pochodzącymi z natury miała pandemia koronawirusa, która spowodowała, że utraciliśmy możliwość regularnych wizyt u fryzjera. Dzięki temu wiele kobiet zrozumiało, że dbanie o włosy możliwe jest również w domowym zaciszu i to za niewielkie pieniądze. Spora grupa sięgnęła po naturalne sposoby, znane jeszcze naszym babciom, a nawet prababciom!

Naturalne sposoby w pielęgnacji włosów. Kobiety sięgnęły do patentów znanych naszym babciom!

Jednym z sposób na piękne, zdrowe, miękkie pukle, a także zdrową, pozbawioną łupieżu skórę głowy, bo to od niej zaczyna się świadoma pielęgnacja włosów jest stosowanie… octu jabłkowego. Ten znany od stuleci składnik wykorzystują dziś największe firmy kosmetyczne na świecie, ale również w Polsce, by zachęcić klientki do wypróbowania kosmetyków z jego udziałem.

Po co jednak przepłacać, by litrowa butelka octu jabłkowego kosztuje zaledwie kilka złotych, a kosmetyk możemy przygotować samodzielnie?

Wystarczy jedynie butelka z atomizerem, dwie łyżki octu jabłkowego i szklanka przegotowanej wody w temperaturze pokojowej. Tak przygotowanym roztworem warto spryskiwać włosy po myciu, by domknąć łuskę włosów i odświeżyć skórę głowy, przy okazji likwidując bakterie i drożdżaki. To świetny sposób na łupież i przetłuszczającą się skórę głowy.

źródło: Pixabay

Zobacz także: SZYBKA DOMOWA METODA NA POZBYCIE SIĘ NIEESTETYCZNYCH, UCIĄŻLIWYCH PRZEBARWIEŃ Z GARNKA. NIE MA NIC PROSTSZEGO

Może zainteresuje Cię to: BŁYSZCZĄCA I CZYSTA ŁAZIENKA W KILKA CHWIL. SAMODZIELNIE PRZYGOTOWANY ŚRODEK, KTÓRY DA NAJELPSZE REZULTATY

Portal "Życie" poleca: EFEKTY STOSOWANIA TEGO TRIKU NIEJEDNEGO ZASKOCZĄ. DLACZEGO WARTO REGULARNIE WLEWAĆ OCET DO TOALETY