Łazienka to jedno z najbardziej uciążliwych do sprzątania pomieszczeń. Znajduje się tam mnóstwo osadów i bakterii, które trzeba regularnie usuwać.

Co niektórzy na samą myśl o sprzątaniu łazienki czują się naprawdę zmęczeni. Tymczasem można ułatwić sobie domowe obowiązki i sprawić, że powierzchnie będą lśniły w kilka chwil!

Jak zrobić, by łazienka była czysta?

Sprzątanie domu zajmuje naprawdę dużo czasu i większość z nas podchodzi do niego z niechęcią. Utrzymywanie porządku w łazience jest najbardziej uciążliwe.

Jak skutecznie wyczyścić łazienkę? Źródło: pl.weber
Jak skutecznie wyczyścić łazienkę? Źródło: pl.weber
Jak skutecznie wyczyścić łazienkę? Źródło: pl.weber

Drogie środki chemiczne często są bardzo mocne, potrafią także podrażnić skórę, a opary, które się od nich unoszą, są szkodliwe. Co zrobić, by środek do czyszczenia był lepszy dla naszego zdrowia oraz – co najważniejsze – skuteczny?

Najtrudniej domywa się łazienkowe fugi oraz płytki. Co więcej, nie zawsze są tak czyste, jak byśmy tego chcieli, nawet po kilku godzinach pracy przy ich czyszczeniu.

Warto wypróbować tego domowego sposobu, który domyje fugi tak, że będą lśnić jak nowe. Jak przyrządzić domowy środek do czyszczenia?

Należy naszykować 3 łyżki soku z cytryny, 3 łyżki sody oczyszczonej, 3 łyżki octu oraz 1 litr wody. W pierwszym etapie wymieszać wodę z sodą, a później wlać także sok z cytryny. Na ostatnim etapie wolno dolewać octu.

Odczekać moment, by ustały reakcje chemiczne, które zachodzą w naszym środku do czyszczenia. Następnie wymieszać całość i przelać do butelki ze spryskiwaczem.

Jak skutecznie wyczyścić łazienkę? Źródło: ograniczamsie.com
Jak skutecznie wyczyścić łazienkę? Źródło: ograniczamsie.com
Jak skutecznie wyczyścić łazienkę? Źródło: ograniczamsie.com

Brudne fugi oraz płytki spryskać naszym domowym środkiem i odczekać 30 minut. Po tym czasie należy wyczyścić kafelki i fugi gąbką albo szczotką.

Na sam koniec już tylko spłukać powierzchnię ciepłą wodą. Efekt będzie niesamowity – nasze płytki oraz kafelki będą lśniły!

Warto do czyszczenia założyć rękawice – dzięki temu dłonie pozostaną w lepszej kondycji. A jak zadbać o dłonie? Odpowiedzi warto szukać w tym artykule.

Przypomnij sobie o… POŻEGNALIŚMY BYŁĄ MINISTER EDUKACJI. KRYSTYNA ŁYBACKA MIAŁA 74 LATA

Jak informował portal Życie: NIETYPOWE SNY, KTÓRE POJAWIŁY SIĘ PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA. JAKIE JEST ICH ZNACZENIE

Portal Życie pisał również o… CZY RĘKAWICZKI OCHRONNE MOGĄ ZOSTAĆ ZDEZYNFEKOWANE I UŻYTE PONOWNIE? WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE OCHRONY PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA