Ocet to wyjątkowy produkt, który ma wiele cennych zastosowań. Przede wszystkim jest to główny składnik zalewy i świetny dodatek do dań. Można także go wykorzystać do czyszczenia domu. To jednak nie wszystko!

Jeśli borykasz się z problemem latających muszek w kuchni, które często myszkują w koszach na owocach, to mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Wystarczy zastosować się do kilku poniższych kroków, które zaskakująco szybko pozbędą się uciążliwych insektów.

Istnieje skuteczny sposób, aby pozbyć się muszek owocówek

Muszki owocówki to bardzo powszechny problem, który zdarza się w niemal każdej kuchni z wystawionym koszem z owocami. Najszybciej rozmnażają się w ciepłych temperaturach. Z tego powodu w sezonie w ciągu jednego dnia może powstać cała chamara owadów.

Jeśli opis ten jest dla Ciebie znajomy, to warto spróbować pewnego rozwiązania, które pozwoli w bardzo krótkim czasie pozbyć się muszek. Jak się okazuje, wystarczy użyć prodktu, który znajduje się w niemal każdym domu.

Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: YouTube
Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: YouTube
Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: YouTube

Wlej ocet do butelki i pozostaw na jakiś czas

Do zastosowania tego rozwiązania wystarczy jedynie plastikowa butelka, ocet jabłkowy, kilka łyżek cukru i nożyczki.

W pierwszej kolejności odcinamy połowę butelki, wsypujemy na jej dno cukier i zalewamy octem. Po starannym wymieszaniu wystarczy przykryć drugą częścią butelki w taki sposób, aby do wnętrza prowadziła wąska szyjka.

Można zastosować również pojemniki czy słoiki.

Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: Zdrowie Radio Zet
Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: Zdrowie Radio Zet
Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: Zdrowie Radio Zet

Konstrukcję należy umieścić w miejscu, gdzie znajduje się najwięcej muszek owocówek. Efekty są zaskakujące! W ciągu kilku godzin większość owadów wpadnie do zastawionej pułapki.

Zapach octu jest kojarzony przez muszki owocówki z gnijącymi owocami, które są dla nich głównym pożywieniem. Dodatkowo cukier przypomina nieco fruktozę w owocach, przez co płyn jeszcze bardziej przyciąga insekty.

Aby zapobiec przed rozwojem muszek owocówek warto wkładać owoce do lodówki.

Zobacz także: SZYBKA DOMOWA METODA NA POZBYCIE SIĘ NIEESTETYCZNYCH, UCIĄŻLIWYCH PRZEBARWIEŃ Z GARNKA. NIE MA NIC PROSTSZEGO

Może zainteresuje Cię to: BŁYSZCZĄCA I CZYSTA ŁAZIENKA W KILKA CHWIL. SAMODZIELNIE PRZYGOTOWANY ŚRODEK, KTÓRY DA NAJELPSZE REZULTATY

Portal "Życie" poleca: EFEKTY STOSOWANIA TEGO TRIKU NIEJEDNEGO ZASKOCZĄ. DLACZEGO WARTO REGULARNIE WLEWAĆ OCET DO TOALETY